توصیف رهبر انقلاب از رمز و راز یک گفتگو
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:39 - جمعه 02 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۶۶۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
آخرین مکالمه شهیدان باکری و کاظمی، اگرچه فقط چند دقیقه و کاملا صریح و ساده و صمیمانه است، اما با گذشت 36 سال و شنیده شدن مکرر، گویی هنوز رازی در خود دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 آخرین ساعات دفاع مقدسِ رزمندگان لشگر 31 عاشورا از آرمان ها و آب و خاک ایران در عملیات بدر، از جمله صحنه های کم نظیر دوران دفاع مقدس است که روایت هر بخش از آن، به هر شکل، متاثر کننده، غرور انگیز و الهام بخش است و هر ایرانی با هر مسلک و آئینی را وادار به کرنش در برابر این اندازه از فداکاری، شجاعت و شهامت می کند.

در این میان، رشادت های شهید مهدی باکری، فرمانده این لشگر و به ویژه آخرین ساعات مقاومت جانانه او در برابر دشمن نقطه عطفی مثال زدنی به شمار می رود.

او در زیر حجم آتش سنگین دشمن و در حالی که شمار رزمندگان شهیدش از تعداد مدافعانی که شجاعانه در کنارش ایستادگی می کنند، هر لحظه بیشتر می شود و در شرایطی که تانک های دشمن در چند قدمی اش به نفر شلیک می کنند، آنچنان بانشاط و پر انرژی به هدایت نیروها و مدیریت کارزار می پردازد و حتی به فرماندهانِ پشت بی سیم نیز روحیه می دهد که گویی نه تنها با هیچ سختی و مشکلی روبرو نیست، بلکه هرچه هست حلاوت و زیبایی است.

فرمانده لشگر 31 عاشورا دقایقی پیش از شهادت، در آخرین مکالمه بی سیم با دوست و همرزمش، احمد کاظمی از زیبایی آنچه که می بیند، سخن می گوید.

او با تحسین حال و هوایی که در آن است، به احمد می گوید که کاش اینجا بودی و می دیدی که چقدر زیباست...

رهبر معظم انقلاب با توصیف این لحظات به عنوان بهشتی که رزق این شهید بزرگوار شده، آن را از نتایج مجذوب شدن این عزیزان به  جهاد فی سبیل الله خواندند و شهید حاج قاسم سلیمانی نیز، با اشاره به این واقعه، مهدی را نمونه بارز یک فرمانده در جبهه اسلام دانسته اند.

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۱°