والدین به تشکیل کلاس ها نظارت کنند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:12 - جمعه 02 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۶۷۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
وزیر آموزش و پرورش برگزار نشدن کلاس درس در مدارس را تخلف خواند از والدین خواست بر این امر نظارت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه تمام مدارس در هر صورت باز هستند، مدارس و معلمان را حلقه اتصال با دانش آموزان خواند و گفت: فعالیت‌های شاد باید در مدارس مدیریت و کنترل شود تا از فعالیت‌های تحصیلی دانش آموزان اطمینان حاصل شود.
 
برگزار نکردن کلاس درس در مدارس تخلف است
وی افزود: اگر مدرسه‌ای تعطیل باشد و کلاس حضوری به هیچ عنوان برگزار نکند، قطعا تخلف است و باید پیگیری شود.
حاجی میرزایی از والدین خواست بر این مساله نظارت کنند و اضافه کرد: آموزش و پرورش گروه‌هایی را مامور کرده که به صورت سرزده به مدارس بروند و ارزیابی لازم را انجام دهند.
 
وزیر آموزش و پرورش درباره مشکلات شاد نیز اظهار داشت: این شبکه باید ۵۵۰ هزار کلاس درس را مدیریت کند و ممکن است در برخی مواقع دچار مشکل شود که مشکلات آن در هفته آینده برطرف می‌شود.

حاجی میرزایی که امروز (دوشنبه) در حاشیه مراسم یادیاران به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد هشت سال دفاع مقدس در جمع خبرنگاران حضور یافته بود، گفت: شبکه شاد یک نرم افزار بومی است که باید ۵۵۰ هزار کلاس درس را مدیریت کند، ممکن است در برخی مواقع این شبکه دچار مشکل شود.

وی ادامه داد: با این شبکه باید کمی مدارا کرد تا از حجم مشکلات کاسته شود. در یک هفته آینده مسایل مربوط به شاد حل می‌شود.

سیمکارت شاد؟ گفته بودند می توانند ولی...
وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره توزیع سیم کارت شاد گفت: قرار نبود آموزش و پرورش این کار را انجام دهد، برخی اپراتور‌ها مدعی بودند که می‌توانند سیم‌کارت شاد را تولید کنند، اما در حال حاضر وزارت ارتباطات با محدودیت شماره روبرو است.

حاجی میرزایی یادآور شد: تدابیری در وزارت ارتباطات برای ارایه سرویس‌های ایمن اندیشیده شده تا بسته‌های ایمن به خانواده‌ها عرضه شود.

اختیار تعطیلی مدارس در مناطق حاد کرونا به وزارتخانه‌های بهداشت و کشور تفویض شد
وی همچنین درمورد تعطیلی مدارس در مناطقی که شیوع کرونا بالا است، گفت: تعطیلی مدارس منوط به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کروناست. طبق مصوبه اخیر این ستاد به پیشنهاد وزارت بهداشت و کشور در مناطقی که شیوع ویروس کرونا حاد است اختیاراتی برای تعطیلی مدارس به آن‌ها داده شد.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: این وزارتخانه موظف است انواع روش‌های آموزش را پیش‌بینی کند و در اختیار دانش آموزان قرار دهد.

وی افزود: آموزش و پرورش حضور دانش‌آموزان در مدارس را اختیاری اعلام کرده است. حضور دانش آموزان در مدارس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت می‌گیرد؛ از این رو، خطر حضور آن‌ها در مدارس بیشتر از مکان‌های دیگر در اجتماع نیست.

وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: تاکنون گزارشی از خطر کرونا در مدارس وجود نداشته است. آموزش و پرورش، خانواده، مدارس و دانش‌آموزان همه باید مراقب سلامت فرزندان خود باشند.

حاجی میرزایی گفت: اگر ستاد کرونا تشخیص دهد که حضور دانش آموزان باید محدود شود که البته هم‌اکنون هم تنها ۲۰ درصد در مدرسه حضور دارند، آموزش و پرورش بر اساس تصمیم ستاد عمل می‌کند.

اینترنت شاد رایگان است
وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره وضعیت هزینه اینترنت در شبکه شاد اظهار داشت: اینترنت شبکه شاد رایگان است و اگر کسی در این خصوص با مشکلی مواجه شد، باید اعلام کند تا پیگیری شود.
حاجی میرزایی ادامه داد: در روز‌های گذشته با وزیر ارتباطات برای رایگان بودن اینترنت در بستر شبکه شاد گفتگو شد و توافق‌های لازم در این زمینه صورت گرفته است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درمورد علت پایین بودن سرعت فعالیت‌ها در شبکه شاد گفن: سرعت این شبکه پایین نیست، یک علت این محدودیت به این برمی گردد که ۱۹۷ هزار معلم وضعیت ثابت ندارند و شکل گیری کلاس‌های در هفته‌های ابتدایی آغاز سال تحصیلی با مشکل مواجه شده است، همچنین بخشی دیگر از این مشکل به زیر ساخت‌های فناوری در همراه اول بازمی‌گردد که این شرکت متعهد شده این بخش را تقویت کند.

ساماندهی حق التدریسی ها
وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره ساماندهی نیرو‌های حق‌التدریسی عنوان کرد: امسال نیز قرداد همه این نیرو‌ها که قبلا در آموزش و پرورش مشغول بودند را تمدید می‌کنیم، قرار بود که همه آن‌ها که آزمون را قبول نشدند با آن‌ها قطع همکاری شود، اما طبق نظر جلسه شورای وزارت مقرر شد امسال همکاری را با آن‌ها ادامه دهیم.

حاجی میرزایی ادامه داد: معلم اصلی‌ترین رکن تعلیم و تربیت است و قانون هم حکم کرده ورود نیرو به آموزش و پرروش به واسطه دانشگاه‌های شهید رجایی و فرهنگیان باشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۱°