همکاری ۵۰ هزار آتش نشان داوطلب با آتش نشانی تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:38 - چهارشنبه 07 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۶۸۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۲
سخنگوی آتش نشانی تهران با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی و مشارکت مردم در موضوع ایمنی گفت: بیش از ۵۰ هزار نیروی داوطلب آموزش دیده داریم که با هدف توسعه فرهنگ ایمنی و آتش نشانی آموزش دیده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ملکی در گفتگو با برنامه ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: نیرو‌های داوطلب حداقل ۶ ساعت در یک روز آموزش دیده اند و گاهی تا چند روز آموزش‌ها ادامه می‌یابد و برخی هم از داوطلبان علاقه‌مند دوره‌های تکمیلی را طی می‌کنند و به عنوان مربی همکاری می‌کنند.

سخنگوی آتش نشانی تهران درباره جذب نیروی خانم در آتش نشانی گفت: یک قرار دو ماهه برای بررسی و تدوین و فراهم کردن شرایط جذب نیرو‌های خانم گذاشه ایم که بعد از تعیین شرایط و تایید، ۲۰ نفر نیروی خانم با شرایط خاص و مشخص به صورت آزمایشی از طریق آزمون جذب خواهند شد.

ملکی با اشاره به این که از نظر تعداد ایستگاه با سطح استاندارد کمی فاصه داریم گفت: منتها تعدا ایستگاه‌ها مهم نیست و دنیا دارد به سمت فرهنگ سازی و مشارکنت مردم می‌رود، زیرا راه اندازی هر ایستگاه جدید کلی هزینه دارد.

سخنگوی آتش نشانی تهران با بیان این که ۱۰ تا ۱۲ سال است که خیلی خوب به حوزه ایمن سازی و پیشگیری ورد کرده ایم گفت: الان ساختمان‌های ۶ طبقه به بالا تا ایمن سازی نشود و تجهیزان ایمنی نصب نکند و تاییدیه از آتش نشانی نگیرد نمی‌تواند پایان کار بگیرد و از وقتی که این قانون رعایت شده ۹۰ درصد آمار آتش سوزی در این ساختمان‌ها کاهش یافته است.

او درباره ساخت مان‌های قدیمی گفت: قانون باید به کمک ما بیاید و مالکان را به نوعی واردار کند تا ساختمان‌های قدیمی شان را ایمن کنند.

ملکی با بیان این که دائم شرایط ایستگاه‌ها و تجهیزات را بررسی و رصد می‌کنیم گفت: ۲ ایستگاه آتش نشانی تا پایان سال افتتاح می‌شود و ساخت ۳ ایستگاه دیگر هم در سال آینده در برنامه داریم.

او گفت: ما ۴۰ دستگاه نردبان بلند در تهران آماده کار داریم و خیلی از شهر‌های معتبر دنیا به اندازه تهران نردبان ندارند، اما تضمینی وجود ندارد با این همه نردبان و تجهیزات حادثه‌ای در تهران رخ ندهد، زیرا ایمنی حاص سه مقوله است یک سخت افزاری یا همین تجهیزات یکی هم قوانین حمایت و سوم فرهنگ ایمنی و مشارکت مردمی، با این هاست که می‌توانیم شهری تاب آور و ایمن داشته باشیم.

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: سازمان آتش نشانی تهران به عنوان اولین شهر آسیایی عضو انجمن بین المللی آتش نشانی و ایمنی (CTIF) پذیرفته شده است.

ملکی گفت: میانگین سنی نیرو‌های عملیاتی ما حدود ۳۳ سال است و نیروی‌های آتش نشانی جوان و ورزیده و اموزش دیده اند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۳°