شناسایی ۱۰۹ هزار واحد خالی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:23 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۱۶۹۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: با شروع عملیات اجرایی سامانه ملی املاک و اسکان در مرحله اول 109 هزار واحد خالی تاکنون شناسای شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: با شروع عملیات اجرایی سامانه ملی املاک و اسکان با ارسال ۱.۵ میلیون پیامک برای مالکین در مرحله اول ۱۰۹ هزار واحد خالی تاکنون شناسایی شده است.

محمودزاده گفت: در سامانه املاک و اسکان تاکنون برای ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد خالی شناسنامه ایجاد کرده ایم که حدود ۵۰ درصد املاک کشور است.
او با بیان این که خلائ قانون نداریم درخصوص روش شناسایی خانه‌های خالی گفت: از تضارب اطلاعاتی که از دستگاه‌های مختلف جمع آوری می‌شود واحد‌های خالی شناسایی می‌شوند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: اکنون تا تصویب و اجرای قانون جدید، بر اساس قانون قبل از خانه‌های خالی مالیات اخذ می‌شود.

محمودزاده گفت: هدف از اجرای این قانون فقط تشویق و ترغیب مالکین برای عرضه واحد‌های خالی به بازر است و هیچ اجباری در کار نیست مالکان می‌توانند خانه هایشان را اجاره ندهند، اما باید مالیات ان را بدهند. واحد‌های بسیاری داریم که استفاده نمی‌شود و این آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی در پی دارد.

محمودزاده درباره واگذاری مسکن ملی هم گفت:
احسان خاندوزی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در خصوص زمان اجرای قانون جدید توضیح داد:
نایب رئیس مجلس اجرای قانون را بر کاهش قیمت‌ها و سر و سامان گرفتن بازار مسکن موثر دانست و افزود:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°