۱۰ برابر پارسال واکسن آنفولانزا وارد می‌کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:43 - جمعه 09 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۷۲۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
سخنگوی دولت از ۱۰ برابر شدن واردات واکسن آنفلوآنزا نسبت به سال گذشته خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای علی ربیعی در نشست خبری هفتگی خود گفت: تاکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار دوز واکسن آنفلوآنزا وارد کشور کرده ایم این تعداد برای گروه‌های در معرض خطر با ریسک بالا و خانم‌های باردار به مراکز بهداشتی و درمانی دولتی تحویل داده شده که براساس پرونده‌های موجود به طور رایگان توزیع خواهد شد.

وی اضافه کرد: تا اواخر مهر ماه یک میلیون دوز دیگر در مراکز بهداشتی توزیع خواهد شد. در مجموع ۵.۲ میلیون دوز به طور رایگان برای گروه یاد شده در نظر گرفته شده در حالی که سال گذشته ۲۵۰ هزار دوز برای این امر واردات داشته ایم.

آقای ربیعی گفت: به علاوه ۱۴میلیون دوز دیگر وارد کشور خواهد شد که با محاسبه نرخ با ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی تحویل داروخانه‌ها برای جمعیت بالای ۶۵ سال و گروه‌های هدف دیگر داده خواهد شد که براساس کد برچسب روی دارو و کد ملی توزیع خواهد شد. در مورد این گروه نیز سال گذشته یک میلیون و ۶۰۰ هزار دوز واکسن خریداری شده بود.

وی با انتقاد از رعایت نشدن دستورالعمل‌های بهداشتی در برخی استان‌ها گفت: در برخی از استان‌ها تا ۸۵ درصد دستورالعمل‌های بهداشتی و ۵۸ درصد استفاده از ماسک کاهش پیدا کرده است.

سخنگوی دولت افزود: بر همین اساس ستاد ملی مقابله با کرونا اختیارات بیشتری به استان‌ها برای اعمال محدودیت‌ها داده است و برای کسانی که از ماسک هم استفاده نمی‌کنند برخورد‌های قضایی پیش بینی شده است.

آماده کمک به حل مناقشه آذربایجان و ارمنستان هستیم

سخنگوی دولت اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده کمک به پایان بحران در مناقشه میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان است.

آقای ربیعی گفت: ما با دقت و نگرانی مسائل مربوط به آذربایجان و ارمنستان را دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به این که منطقه قفقاز طی قرن‌ها حوزه وحدت بخش تمدن‌های فرهنگی و ادیان مختلف بوده و سابقه بسیار درخشانی داشته است افزود: مداخلات و نفوذ استعمارگران و اقداماتی نظیر پاکسازی قومی امروز آثارش را در مرز‌های بین آذربایجان و ارمنستان گذاشته است.

سخنگوی دولت ابراز امیدواری کرد دو کشور آذربایجان و ارمنستان با الهام از تاریخ بتوانند در کنار هم تفاهم کنند.

آقای ربیعی با تاکید بر ضرورت رعایت صلح و به رسمیت شناختن تمامیت ارضی دو کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به صلح پایدار از هیچگونه کمکی دریغ نخواهد کرد.

وی همچنین با تاکید بر رعایت اصول سازمان ملل برای دستیابی به صلح در منطقه قره باغ افزود: جمهوری اسلامی ایران حاضر به کمک برای اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل در این زمینه است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۳°