در آسانسورها ماسک بزنید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:47 - جمعه 09 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۷۳۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: در طول مدت استفاده از آسانسور حتما باید فن و تهویه آن روشن باشد و حتما از ماسک در آسانسور استفاده و فاصله گذاری هم رعایت شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مهندس فرهادی معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: طبیعت ویروس کرونا از دیدگاه ما دو صفت مشخص دارد یکی این که در شرایط تهویه نامناسب باقی می‌ماند و دوم انتقالش در تجمع مهیا می‌شود در آسانسور و هر فضای بسته دیگری اگر تهویه نامناسب باشد می‌تواند بیش از نیم ساعت هم باقی بماند طبیعتا در آسانسور، چون در آسانسور باز و بسته می‌شود و فن دارد باید امیدوار باشیم که زمان کمتری باقی بماند بنابر این توصیه ما این است که در آسانسور‌ها فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود و از نصف ظرفیت آن حداکثر استفاده کرد.

او گفت: در آسانسور‌ها حتما باید ماسک زده شود و در فضای آسانسور حتی با ماسک هم کمتر صحبت شود.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت افزود: با عطسه محکم و سرفه شدید بدون ماسک البته این ویروس می‌تواند حتی تا ۵ متر هم منتشر شود و در هر عطسه و سرفه میلیون‌ها ویروس می‌تواند منتشر شود و، چون ویروس سنگین است روی سطوح می‌نشیند.

مهندس فرهادی توصیه کرد: در طول مدت استفاده از آسانسور حتما باید فن و تهویه آن روشن باشد و حتما از ماسک در آسانسور استفاده شود و فاصله گذاری هم رعایت شود و باید از دست زدن به سطوح اجتناب کرد و دستانمان را حتما بعد از تماس با سطوح بشوییم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۳°