بازدید ستاری از دانش بنیان‌های زنجان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:16 - چهارشنبه 30 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۱۷۳۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۳
سه طرح دانش بنیان دانشگاهی در زنجان با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افتتاح شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شرکت یاسین شیمی ققنوس خمیر شیشه اتومبیل تولید می‌کند و یک شرکت دانش بنیان است که توانسته است تولید این محصول را بومی سازی کند. این شرکت با مشکل تامین مواد اولیه روبروست که معاون رئیس جمهور دستور حل آن را صادر کرد. شرکت تولیدی محافظ هوشمند دومین شرکتی بود که ستاری از آن بازدید کرد این شرکت نیز یک شرکت دانش بنیان است که با تولید محصول خود می‌تواند مصرف برق در لوازم صوتی و تصویری را تا ۱۵ درصد کاهش دهد و قیمت این محصول یک پنجم نمونه خارجی است.
واحد تولیدی محافظ هوشمند با شیوع کرونا در کنار این تولید خود پالس اکسیمتر نیز تولید می‌کند که کاربرد پزشکی دارد و اکسیژن خون را اندازه گیری می‌کند.
این مجموعه روزانه ۱۰۰ دستگاه پالس اکسیمتر تولید می‌کند.

در ادامه سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اولین مرکز نوآوری و ایده پردازی علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی و صندوق پژوهش و فناوری ارزش‌آفرین اشراق زنجان با هدف حمایت از شرکت‌های فناور و دانش بنیان فعال در حوزه سلامت با حضور وی افتتاح شد.
این مرکز با حداقل اعتبارات و از محل منابع دانشگاه علوم پزشکی راه‌اندازی شده که در مراحل بعدی برای تبدیل ایده‌های فناورانه به محصول اولیه و تکمیل فضای آزمایشگاهی و کارگاهی مورد نیاز شرکت‌های فناور، بالغ بر ۳۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۵°