قطار‌ها باید بر اساس میزان مسافر سیر کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:32 - چهارشنبه 07 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۷۳۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷
مدیرعامل مترو:
مدیرعامل متروی تهران گفت: ما ازدحام مسافران و فاصله گذاری را دائما رصد می‌کنیم اما قطار‌ها باید بر اساس میزان مسافر سیر کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
فرنوش نوبخت مدیرعامل متروی تهران گفت: تعداد قطار‌های داخل خط منطبق با تعداد مسافر است، در ساعت‌های پیک صبح و بعد از ظهر، حداقل فاصله حرکتی را داریم، بعد به مرور که مسافر کم می‌شود، به مرور هم قطار‌های ما کم می‌شود، طوری نیست که ساعت ۸ بخواهیم قطارهایمان را کم نکنیم.
 
نوبخت افزود: در خطوط مختلف الگوی تردد مسافران فرق می‌کند و کاهش قطارها از ساعت ۸.۵، ۹ شروع می‌شود، چون ما تا ساعت ۱۰.۵ که آخرین اعزاممان انجام می‌شود تعداد قطار را به مرور کم می‌کنیم تا امکان خروج از خط قطار‌ها و ورود به پارکینگ فراهم شود. صبح‌ها هم وقتی از ساعت ۵.۵ شروع می‌کنیم قطار‌ها به مرور در فاصله ۱۰ دقیقه‌ای وارد می‌شوند تا بتوانند در ساعات پیک با ساعت فاصله ۳ دقیقه کار کنند، سر ظهر هم همین گونه و برنامه ریزی این بر اساس الگوی مسافران خط است، ولی همواره ما سعی می‌کنیم فاصله اجتماعی را هم مد نظر داشته باشیم و رعایت کنیم.

مدیرعامل متروی تهران گفت: ما با همین تعداد قطار و الگوی مشابه سال گذشته همین موقع‌ها داشتیم ۲۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مسافر جابجا می کردیم که الان حدود ۹۲۰ هزار مسافر داریم و این برای رعایت فاصله اجتماعی است.

نوبخت تاکید کرد: ما ازدحام مسافران را دائما رصد می‌کنیم و قطار‌ها باید بر اساس میزان مسافر سیر کند.

مدیرعامل متروی تهران همچنین گفت: روزانه ۲۲۰۰ اعزام انجام می‌دهیم، اگر ۳۳۰ دستگاهی که خریداری شده تحویل ما بشود و بخشی از منابع ما به ما کمک شود و حمایت شویم با این کاهش نیرو و کاهش درآمد و با این افزایش قیمت قطعات یدکی که داریم این‌ها هیچ کدام در خدمات دهی ما به مسافران تاثیر نداشته است و سامانه مترو از میزان رضایت خوبی میان مسافران برخوردار است.
 
برچسب ها: مترو ، کرونا ، پیگیری
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۳°