«بازارگاه» در حال تکمیل و به روز رسانی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:57 - جمعه 07 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۱۷۳۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶
مدیرکل تامین و توزیع نهاده‌های دامی شرکت پشتیبانی امور دام گفت: سامانه بازارگاه در حال تکمیل و به روز رسانی است و قطعا همکاران ما در وزارت جهاد کشاورزی شبانه روز برای تکمیل آن تلاش می‌کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سلامی در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: ما تحویل نهاده‌ها به مرغ تخم گذار را تازه شروع نکرده ایم فقط از تاریخ ۲ شهریور سامانه بازارگاه تغییراتی داشت و از حالت دستی به صورت اتوماتیک درآمد.

مدیرکل تامین و توزیع نهاده‌های دامی شرکت پشتیبانی امور دام با اعلام این که الان چهار کشتی در بندر امام خمینی هست که ۲ کشتی در حال تخلیه بارند گفت: در ماه‌های گذشته مقداری مشکلات در بخش تخصیص ارز پیش آمد که آهنگ واردات کالا را کند کرد، اما ما تلاشمان این است که روند واردات و توزیع نهاده‌ها تداوم داشته باشد، و آمار واردات و خریدمان همواره مثبت بوده است.

ناصر نبی پور رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار نیز با اشاره به کامل نبودن سامانه بازارگاه گفت: ما ماهانه به ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تن نهاده نیاز داریم و به عنوان تولید کننده می‌خواهیم مطمئن شویم که این کار تداوم خواهد داشت یا نه؛ مشکل ما تدوام داشتن سویا و ذرت است و درخواستمان این است که به ما قول عملی بدهند شرایط مرغ تخمگذار با مرغ گوشتی فرق دارد.

نبی پور با اشاره به بیشتر بودن مشکلات واحد‌های کوچک گفت: در ۶ ماه گذشته نهاده‌هایی که به مرغداران داده شده بین ۳۰ تا ۵۰ درصد نیاز آن‌ها بوده است و مرغ دار مجبور بوده که بقیه نیازش را از بازار آزاد تهیه کند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار همچنین با انتقاد از وضع قیمت دستوری افزود: نرخ هر کیلو ۱۲ هزار تومان قیمت دستوری است حتی اگر نهاده‌ای را که گفته اند در اختیار تولید کننده بگذارند الان قیمتی که برای مرغدار تمام می‌شود ۱۵ هزار تومان است و ما نباید تولید را فدای قیمت کنیم.
 
ویدئوی کامل برنامه: 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۲°