سید حسن نصرالله: احیای داعش برای توجیه باقی ماندن نیرو‌های آمریکایی در منطقه است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 29 خرداد 1400
کد خبر : ۸۰۱۷۴۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۹
دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: عملیاتی برای احیای داعش در عراق و سوریه و دیگر مناطق وجود دارد، احیای داعش برای توجیه باقی ماندن نیرو‌های آمریکایی در منطقه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی امشب خود گفت: در ابتدا جا دارد درگذشت شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت را به مردم این کشور تسلیت عرض کنم.

ملت لبنان نقش امیر کویت در پایان جنگ داخلی در لبنان و نیز موضع کویت در جنگ جولای(33 روزه) و حمایت این کشور از لبنان و بازسازی آن را از یاد نمی برد.

کویت همچنان موضع شرافتمندانه خود در قبال قدس و فلسطین را بر عکس قطار عادی سازی که به راه افتاده حفظ کرده است.

 سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد من از همه می‌خواهم تا در قبال توطئه‌ها علیه منطقه محتاط و هوشیار باشند.

وی گفت: ارتش دشمن همچنان از ترس واکنش حزب الله نسبت به شهادت یکی از نیروهایش در سوریه، در مرز‌های فلسطین اشغالی در حالت آماده باش به سر می‌برد.

نصرالله همچنین در واکنش به گزافه گویی و رجزخوانی جدید نتانیاهو علیه حزب الله در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: امشب ساعت ۱۰ به وقت بیروت به رسانه‌ها اجازه خواهیم داد تا به تاسیساتی که نتانیاهو ادعا کرد در آن موشک و تجهیزات نظامی انبار شده است، وارد شوند.

دبیرکل حزب الله با اشاره به مسائل پیش آمده درباره تشکیل دولت در لبنان اظهار داشت فراکسیون‌های پارلمانی بودند که برای مکلف کردن ادیب به تشکیل کابینه توافق کرده بودند، اما هیچگونه رایزنی با فراکسیون‌های پارلمانی از جانب نخست وزیر مکلف صورت نگرفت.

وی با اشاره به اینکه حزب الله هیچ شرطی برای مصطفی ادیب تعیین نکرد، افزود: فرایند سیاسی که فرانسه پیشنهاد داد و از آن حمایت کرد، به حذف مهمترین صلاحیت و اختیار رییس جمهور لبنان که مشارکت در تشکیل دولت بود، منجر می‌شد.

نصرالله تصریح کرد ما با تعیین وزیران بدون موافقت فراکسیون‌های پارلمانی مخالفت کردیم چرا که تلاش‌های تشکیل دولت به این شیوه، با قانون اساسی و اکثریت پارلمانی و صلاحیت‌های رییس جمهور تناقض دارد.

وی گفت:حزب الله می‌تواند بیش از یک نامزد برای هر پست وزارتی معرفی کند، اما تصمیمگیری نهایی در این خصوص در اختیار نخست وزیر است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °