ادامه درگیری‌ها در قره باغ
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:41 - جمعه 02 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۷۵۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از ادامه درگیری در منطقه مورد مناقشه قره باغ خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، درگیری‌ها میان نیرو‌های جمهوری آذربایجان و ارمنستان در تمام خطوط جبهه ادامه دارد.

براساس این گزارش نیرو‌های ارمنستان برای بازپس گیری اراضی آزاد شده در منطقه "آغ دره" در محور "ماداگیز" نیرو‌های تازه نفس به منطقه آورده و از صبح امروز حملت جدیدی را شروع کرده است.

در حال حاضر در مقابل حملات ارمنستان ضد حمله‌هایی از سوی نیرو‌های جمهوری آذربایجان به مواضع ارمنستان انجام می‌گیرد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان همچنین از به توپ بستن مناطق مسکونی و ادارات دولتی شهر "ترتر"صبح امروز از سوی ارمنستان خبرداده و افزوده است دراثر این حملات ۷ نفر دیگر از شهروندان غیر نظامی جمهوری آذربایجان زخمی شده اند.

در مقابل حملات نیرو‌های ارمنستان نیرو‌های نظامی جمهوری آذربایجان هم مواضع نظامی ارمنستان را مورد هدف قرار می‌دهند.

وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد دیروز در اراضی روستای "شوشا کند" منطقه "خوجالی" یک سامانه ضد موشکی اس ۳۰۰ ارمنستان منهدم شد.

به گزارش پایگاه خبری رسمی وزارت دفاع جمهوری آذربایجان، در طول سه روز درگیری ۲۳۰۰ نظامی ارمنستان توسط ارتش جمهوری آذربایجان کشته و یا زخمی شده اند، ۱۳۰ تانک و دیگر ادوات زرهی، بیش از ۲۰۰ سلاح سنگین و توپخانه، سامانه موشکی با آتش گسترده، خمپاره اندازها، ۲۵ سامانه دفاع هوایی، ۶ منطقه فرماندهی-مدیریتی و مراکز مشاهده، ۵ انبار سلاح، ۵۰ سلاح ضد تانک و ۵۵ ماشین ارتش ارمنستان بطور کامل نابود شده اند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۱°