نیاز به تمهیدات بازدارنده شدیدتر داریم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:19 - جمعه 09 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۷۷۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹
معاون درمان ستاد ملی کرونای تهران گفت: وضعیت تهران به علت کاهش رعایت پروتکل ها و شیوع و سرایت بیماری کرونا وضعیت خوبی نیست و باید به سمت تمهیدات بازدارنده و شدیدتر برویم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر نادر توکلی در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: میزان رعایت پروتکل‌ها و زدن ماسک در مناطق مختلف تهران متفاوت است در مناطق حاشیه ای و شهرهای اطراف کمتر و در حدود ۴۵ درصد است و در مناطق مرکزی میزان رعایت بیشتر است هر چند کافی نیست و متاسفانه شاهد رفتار‌های پرخطر برخی از شهروندان و کسبه هستیم.

معاون درمان ستاد ملی کرونای تهران با ابراز نگرانی در خصوص ناوگان‌های حمل و نقل و مترو گفت: در ساعات اوج آمد شد مثل اول صبح و عصر رعایت پروتکل و فاصله گذاری به حداقل می‌رسد و این از عوامل بسیار پرخطر است.

توکلی گفت: در ستاد کرونای تهران معتقدیم که اگر محدودیت‌های بیشتری در خصوص کاهش حضور کارمندان و آمد شد‌ها اعمال شود شدت آلودگی و سرایت بیماری کمتر خواهد شد.

او افزود: یکی از مکان‌هایی که موجب سرایت و انتقال ویروس می‌شود آسانسورهاست و شهروندان باید در این مکان هم حتما ماسک بزنند و ماسک هم باید استاندارد باشد.

دکتر توکلی درخصوص علائم بیماری کرونا هم گفت: نیاز نیست هر فردی با کوچکترین علائمی به بیمارستان مراجعه کند، آبریزش بینی و سرفه معمولی و قرمزی چشم نشانه آنفلوانزاست، اگر فردی هم علائمی نظیر تب و سرفه ممتد و بدن درد داشت بهتر است با سامانه ۴۰۳۰ تماس بگیرد تا راهنمایی شود فقط کسانی که دچار تنگی نفس و دشواری در تنفس می‌شوند لازم است به بیمارستان‌ها مراجعه کنند.

معاون درمان ستاد ملی کرونای تهران گفت: در مراکز خرید مثل پاساژ‌ها حداکثر میزان رعایت پروتکل‌ها ۳۰ درصد است، اما کرونا خیلی خیلی به ما نزدیک است و همه را درگیر می‌کند به همین دلیل باید از رفتار‌های پرخطر پرهیز کنیم و ماسک بزنیم و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنیم و دستهایمان را مرتب بشوییم.

رئیسان بیمارستان‌های رسول اکرم و فیاض بخش و بقیه الله هم در تماس تصویری با برنامه از افزایش مبتلایان به کرونا خبر دادند و ابراز نگرانی کردند که با افزایش بیماران کرونایی خدمات دهی به بیماران غیرکرونایی محدود شود.

 

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۳°