مناظره انتخاباتی در آمریکا جنبه سرگرمی پیدا کرده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:33 - سه‌شنبه 06 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۷۸۴
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۹
کارشناسان مسائل بین الملل معتقدند: مناظرات انتخاباتی آمریکا کارکرد سیاسی اش را از دست داده است و بیشتر جنبه سرگرمی پیدا کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 مصطفی خوش چشم کارشناس مسائل بین الملل در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: مناظره انتخابتی آمریکا کارکرد سیاسی اش را از دست داده و به یک شوی تلویزیونی تبدیل شده و جنبه سرگرمی پیدا کرده است.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: بعد از مناظره دیشب بیش از ۷۰ درصد مردم آمریکا گفتند مناظره انتخاباتی مؤلفه تغییر رای آن‌ها نیست و ۶۹ درصد گفتند که مناظره آن‌ها را آزار داده است و ۳۱ درصد گفته اند که از مناظره سرگرم شده اند و ۱۹ درصد گفته اند ناامید شده اند و فقط ۱۷ درصد مناظره را آگاهی بخش دانسته اند.

مصطفی خوش چشم افزود: نظرسنجی قبل و بعد از مناظره حاکی از پیروزی بایدن بود، اما بردن مناظره به هیچ وجه به معنی بردن انتخابات نیست چنان که هیلاری کلینتون نیز مناظره را برد، اما انتخاب نشد.

او گفت: در مناظره دیشب ترامپ تلاش کرد ذهن بایدن را به هم بریزد و او را عصبانی کند ترامپ تمام تلاشش را کرد که بگوید بایدن شکننده است و می‌خواست دموکرات‌ها را ناامید کند تا به صورت پستی رای ندهند، ترامپ همچنین می‌خواست مردم را در هراس از باخت ترامپ نگه دارد.

مصطفی خوش چشم با اشاره به روند افول آمریکا افزود: مناظره دیشب نشان داد جامعه آمریکا ملتهب و عصبانی و ناامن است این که مردم صف می‌کشند تا اسلحه و غذا بخرند نشان دهنده نامیدی و احساس عدم امنیت است.

او گفت: در سطح استراتژیکی انتخاب بایدن یا ترامپ برای ایران فرق نمی‌کند، اما از لحاظ تاکتیکی انتخاب بایدن برای ایران بدتر است.

علیرضا کوهکن دیگر کارشناس مسائل آمریکا هم گفت: مناظره دیشب یک سیرک انتخاباتی به تمام معنا بود و هیچ یک از قواعد مناظره در آن رعایت نشد.

کوهکن گفت: اگر مناظره دیشب در یکی از کشور‌های جنوب شرق آسیا بود و نامزد‌های انتخابات جوان‌تر بودند کار ممکن بود به کتکاری هم بکشد.

او با اشاره به الفاظ رکیکی که ترامپ و بایدن علیه هم بکار می‌بردند گفت: خشونت ورزیدن در آمریکا جذاب است و ترامپ این را می‌داند و برای همین او بیشتر حمله می‌کرد.

این کارشناس گفت: مناظره دیشب برای اکثرمردم آمریکا جنبه سرگرمی داشت و آینه تمام نمای جامعه بدون روتوش آمریکا همین مناظره بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°