اخبار مشروح ۲۰ پنج شنبه ۱۰ مهر ۹۹
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:10 - پنجشنبه 08 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۸۳۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۱
در شبانه روز گذشته کرونا ۲۱۱ نفر از هموطنان را به کام مرگ کشاند و ۳ هزار و ۸۲۵ نفر را هم مبتلا کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  در شبانه روز گذشته کرونا ۴ هزار و ۱۲۱ بیمار بدحال، در بخش‌های مراقبت ویژهء بیمارستانی، بستری اند.

با کم رنگ شدن رعایت‌های بهداشتی، جرایمی برای افرادی که هنوز حاضر نیستن کرونا رو جدی بگیرن، پیشنهاد شده. رئیس جمهور در نشست روسای کمیته‌های ستاد ملی مقابله با کرونا گفته این جرایم در سه سطحء ادارات، کسب و کار‌های خصوصی و فضا‌های عمومی* پیش بینی شده و شنبه در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا، نهایی میشه. اقای روحانی به اوضاع بدء کرونا در تهران هم اشاره کرد و گفت نظارت‌ها در تهران، با دقت و جدیتء بیشتری دنبال می‌شه.

گزارشی از زیر پا گذاشتن پروتکل‌های بهداشتی پشت در‌های بستهء قهوه خانه‌های پایتخت.

گزارشی از مدافع سلامتی که ماه‌ها پای مردم ایستاد، تا بالاخره بال پرواز گرفت و به جرگه شهدا پیوست.

فقط در ۴ روز گذشته، ۲۰ هزار نفر در جهان، قربانی کرونا شدن. این ویروس تاکنون بیش از ۳۴ میلیون نفر رو در جهان، آلوده کرده. در اروپا در ۲۴ ساعت گذشته، فرانسه ۱۳ هزار، اسپانیا ۱۱ هزار، روسیه ۸ هزار و انگلیس ۷ هزار کرونایی جدید ثبت کرده. در فرانسه، ۶۰ منطقه و استان در وضع قرمز و ۱۱ شهرء بزرگ در وضع اضطراریء حداکثری قرار دارن.
ایتالیا درحال بررسی تمدید وضع فوق‌العادهء کرونایی تا ۱۲ دی است. در آلمان هم که در مقایسه با کشور‌های دیگهء اروپا، عملکرد بهتری داشته، چند وقتیه ابتلای روزانهء بیش از ۲ هزار نفر گزارش می‌شه.
در امریکا در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۱ هزار بیمارء کرونایی، شناسایی شدن. پایگاه اینترنتی لس آنجلس تایمز نوشته: به علت شمار زیادء بیماران، هزاران نفر در این شهر با تاخیر‌های طولانی برای مراجعه به پزشک متخصص مواجه میشن. میانگین انتظار، ۸۰ روز اعلام شده.

بهره برداری طرح‌های ملیء دانش بنیان در حوزه دارویی و کشاورزی، در بیست وششمین پنجشنبهء افتتاح... رئیس جمهور در ارتباط تصویری، از خطوط تولید فرآورده‌های مشتق از پلاسما در کرج، واکسن HPV در تهران و ماده اولیهء داروی سرترالین در ساوه، بهره برداری کرد. خط تولید بایوفسفاتء بایوران و بذر‌های هیبریدیء چغندر، خیار و گوجه- فرنگی در استان البرز هم دیگر طرح‌های افتتاحیء امروز بود.
رئیس جمهور گفت: دولت با تمام توان، از شرکت‌های دانش بنیان، حمایت می‌کنه. آقای روحانی در این مراسم، انتقادی هم از میزان بالای دورریزء دارو و موادغذایی داشت و گفت: باید شیوهء تجویز و مصرف دارو و مواد غذایی در کشور، اصلاح بشه.

با حضور رئیس کمیته امداد و رئیس سازمان برنامه و بودجه، ۹۱۷ واحد مسکونی، ویژه محرومان، در استان مرکزی، تحویل صاحبانشون شد. ساخت ۲ هزار واحد مسکونی، ویژه مددجویانء کمیته امداد و نیازمندانء استان مرکزی هم آغاز شد.

آتش سوزیء بازار بندریء دیلم در بوشهر، بیش از ۲۰۰ مغازه رو به خاکستر تبدیل کرد. با دستور قضایی، علت آتش‌سوزی درحال بررسیه و یک نفر هم بازداشت شده.

کوچک‌ترین کارء خلاف رو در دستگاه قضا، تحمل نمی‌کنیم. رئیس عدلیه، در نشست شورای قضاییء استان‌ها، مبارزه با فساد، حمایت از تولید و تکریم ارباب رجوع رو اولویت‌های مهمء قوه قضاییه دونست و گفت: در برخورد با کسانی که به مجموعهء قضایی* آسیب می‌زنن، به نصیحت و توصیه، اکتفا نخواهیم کرد.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با تأکید بر لازم الاجرا بودن دستورالعمل نحوه مشارکت مردم در مأموریت‌های قوه قضاییه، از همهء بخش‌های ستادی و استانیء دستگاه قضا خواست در مأموریت‌های راهبردی و کاربردی، از این ظرفیتء بزرگ، استفاده کنن.

در نشست کمیسیون تدوین آئین نامه، با حضور رئیس مجلس، اصلاح آئین‌نامه داخلیء این نهاد برای نقش آفرینیء هرچه قوی‌تر در مسائل کشور، بررسی شد. آقای قالیباف بر لزوم تحول در مجلس به‌عنوان ستاد اصلی ادارهء کشور تاکید کرد و گفت: نحوه ارائه طرح ها، لوایح و اعلام وصولء اونها، ایراداتی داره که با اصلاح آیین‌نامهء داخلی، برطرف و مسیر برای حل مشکلات، بویژه اقتصادی، هموار می‌شه.

در شهر گرداندن اراذل و اوباشی که چند روز پیش، گردنکشی و اربده کشی می‌کردن و حریف می‌طلبیدن.

ترامپ و بایدن در مناظره انتخابات ریاست جمهوری امریکا نه تنها چهره خوبی از خودشون به مخاطبان نشون ندادن بلکه چهره زشت امریکا رو به نمایش گذاشتن. این خلاصه تحلیل رسانه‌ها و نظرات کارشناسان درباره مناظره دو نامزد ریاست جمهوری امریکا بود؛ و گزارشی از مزین شدن نام کوچه‌های شهر به نام شهیدان، نشانه‌ای است از زنده بودن یاد و نام آنان و روحیه ایثار و مقاومت.
برچسب ها: خبر 20
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۲°