جریمه شدید برای بیماران بی اعتنا به دستورالعمل های بهداشتی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 14 مرداد 1400
کد خبر : ۸۰۱۹۱۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
رئيس جمهور گفت: براي افرادي كه با داشتن بيماري كرونا، دستورالعمل هاي بهداشتي و قرنطينه را رعايت نمي كنند، بايد يك جريمه شديد مقرر كنيم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای حسن روحانی در ادامه جلسه امروز ستاد مقابله با کرونا، افزود: مردم نباید در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی احساس خستگی کنند و همه باید بدانند کرونا یک بیماری عادی نیست.
رئیس جمهور همچنین گفت: این بیماری فقیر و غنی، سلطان و گدا، مسئولین کشور و بالاترین مقام اجرایی کشور، دانشمند و حتی کادر درمان را مبتلا می‌کند، بنابر این ما نیاز به عزم ملی داریم و باید با احساس مسئولیت اجتماعی و اخلاقی با بیماری کرونا مقابله کنیم.

آقای روحانی افزود: مسری بودن بیماری کرونا، ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را دو چندان می‌کند.

رئیس جمهور در ادامه گفت: بنابراین باید مراقبت‌ها را بالا ببریم و نظارت‌ها را بیشتر کنیم و حتی جریمه‌های جدید را برای بخشی از تخلفات وضع کنیم.

آقای روحانی افزود: ما راهی جز تغییر سبک زندگی نداریم، اگر انضباط اجتماعی ما کاهش پیدا کند با مشکلات بزرگتری مواجه می‌شویم.

رئیس جمهور گفت: فردی که برایش روشن و اثبات شده است که به بیماری کرونا مبتلا شده باید این بیماری اش را مخفی نکند، اگر کسی مخفی کرد اینجا تخلف کرده است و باید به خانواده، دوستان و همکارانش در محل کار بگوید.

آقای روحانی افزود: وزارت کشور و کمیته امنیتی و اجتماعی ما که برای هفته آینده می‌خواهد مقررات برای جلوگیری از تخلفات بیاورد این بالاترین تخلف است.

رئیس جمهور همچنین گفت: فردی که بیمار است حداقل باید ۱۴ روز به قرنطینه برود، حال اگر بیرون آمد و به محل کار خود رفت، مخصوصاً اگر صاحب مغازه و صاحب خدمت بود و دیگران را در معرض بیماری قرار داد، از آن نباید بگذریم.

آقای روحانی افزود: برای چنین افرادی که با داشتن بیماری کرونا دستورالعمل‌های بهداشتی و قرنطینه را رعایت نمی‌کنند، باید یک جریمه شدید مقرر کنیم.

خدمات دهندگان به افراد سهل انگار جریمه می‌شوند
رئیس جمهور تاکید کرد: طبق مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا؛ خدمات دهندگان به شهروندانی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، جریمه می‌شوند.

آقای روحانی در ادامه اظهاراتش در جلسه این ستاد افزود: طبق این مصوبه هم کارکنان اداری اعم از دولتی و مراکز عمومی غیردولتی و هم صاحبان کسب و کار که به مردم خدمت می‌دهند باید از ارائه خدمات به افرادی که موازین بهداشتی را رعایت نمی‌کنند به شدت بپرهیزند.

رئیس جمهور میزان جریمه خدمات دهندگان اداری به افراد بی توجه به اصول بهداشتی را از تذکر گرفته تا انفصال از خدمات حتی برای یک سال به بالا برشمرد.

وی با تاکید بر این که اصناف نیز باید این موضوع را مراعات کنند هشدار داد: اگر مراعات نکنند با آنان برخورد می‌شود که این برخورد در وهله نخست تذکر و سپس پلمپ واحد کسب و کار آنان از یک روز تا یک هفته و در تهران حتی برای دوره یک ماهه است و در پایتخت می‌خواهیم این جریمه را شدیدتر اعمال کنیم.

رئیس جمهور بار دیگر تاکید کرد: خدمات دادن به افرادی که اصول بهداشتی را رعایت نمی‌کنند اعم از اینکه در ادارات، بانک‌ها یا مغازه باشد ممنوع است و کسانی که خدمت می‌خواهند باید اصول بهداشتی را رعایت کنند و اگر رعایت نکنند و خدمات دریافت کنند، خدمات دهنده را مجازات می‌کنیم.

آقای روحانی گفت: در جلسه امروز همچنین مقرر شد کمیته‌های امنیتی اجتماعی و بهداشتی میزان و نحوه جریمه کسانی را که از خانه خارج می‌شوند و ماسک نمی‌زنند تعیین کنند.

رئیس جمهور افزود: البته در وهله نخست باید مشخص شود که چه کسانی تخلف می‌کنند بعد به آنان اخطار و اعلام شود و در ادامه میزان جریمه آنان را در جلسه بعدی ستاد ملی مقابله با کرونا مشخص و نهایی می‌کنیم.
وی گفت: با این روند می‌خواهیم همه این مراحل را در تهران بزرگ اجرا کنیم تا الگو و نمونه‌ای برای دیگر مناطق شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۹°    ۳۲.۷۹°