استفاده از ماسک؛ تقدیر عملی از کادر درمان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:21 - پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۱۹۱۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱
رئيس جمهور گفت: از مردم عزيز و بزرگوار مي خواهم كه به طور عملي با زدن ماسك از كادر درمان تشكر كنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 آقاي روحاني در جلسه امروز ستاد ملي مقابله با كرونا با تقدير از كادر درماني كشور به خاطر فداكاري و ايثارگري و عملكرد خوبشان در مقابله با ويروس كرونا گفت: كادر درمان طي هفت ماه و چند هفته گذشته تلاش بسيار زياد و فداكارانه اي انجام دادند و ما بايد از آنان قدرداني و تشكر كنيم.

 وي افزود: البته در جاهاي مختلف نحوه فعاليت هاي كادر درمان خوب بوده است و بعضي ها هم بهتر بوده امروز قرار شد مواردي كه نمره بسيار عالي داشتند از سوي وزارت بهداشت و درمان گزارش شود تا از آنها تشويق صورت گيرد.

 آقاي روحاني گفت: گرچه همه كادر درمان در سراسر كشور فداكاري كردند منتها من از مردم عزيز و بزرگوار مي خواهم كه از كادر درمان در عمل تشكر كنند و تشكر ما حداقل استفاده از ماسك است اگر همه ما از ماسك استفاده و فاصله هاي اجتماعي را مراعات كنيم و دستورالعمل هاي بهداشتي را رعايت نماييم اين تشكر عملي از كادر درمان كشور است.

 رئيس جمهور افزود: آنها هم زماني كه مي بينند مردم مراعات مي كنند و از خطرناك بودن اين ويروس مطلع هستند و مي دانند كار سختي بر دوش كادر درمان است، دلگرم مي شوند.

 آقاي روحاني همچنين با اشاره به اين كه ما در پنج شنبه هفته گذشته افتتاح هايي در زمينه توليد واكسن، مواد اوليه مورد نياز دارو توسط شركت هاي دانش بنيان، وزارت بهداشت و معاونت علمي فناوري داشتيم، گفت: واكسني كه ما 30 سال به دنبال آن بوديم و انجام نشده بود اين واكسن طي سه سال اخير با يك روش و تلاش جديد و تكيه بر توان دانشمندان داخلي تهيه شد.

 رئيس جمهور افزود: اين اولين واكسن انساني است كه ما به آن دست يافتيم و تلاش، تلاش بسيار ارزشمندي است.

 آقاي روحاني همچنين از تمام شركت هاي دانش بنيان و همه شركت هايي كه در زمينه تحقيقات علمي واكسن و ساخت تجهيزات درماني تلاش مي كنند تشكر كرد و گفت: اينها كار بزرگي را طي هفت هشت ماه گذشته انجام دادند و در بسياري از موارد ما را از واردات بي نياز كردند.

 وي همچنين از بخش اقتصادي كشور به خاطر تلاش هاي فراوان تقدير و تشكر كرد و افزود: براساس گزارشي كه امروز در جلسه ارائه شد رشد اقتصادي آلمان امسال منهاي 5 و 2 دهم درصد است و رشد اقتصادي آنها اين ميزان منفي است.

 آقاي روحاني گفت: آلمان كه يك كشور پيشرفته است و شرايط اقتصادي مناسب دارد و داراي تحريم هم نيست الان در اين شرايط قرار دارد و حتماً شرايط ما بهتر از اين رقم خواهد شد.

 رئيس جمهور افزود: حتي اميدواريم كه با نفت و يا حتي بدون نفت رشد اقتصادي ما يا مثبت شود و يا اگر هم منفي مي شود خيلي پايين تر از اين رقم هايي باشد كه الان براي آلمان اعلام شده است.

 وي گفت: همه بخش هاي اقتصادي كشور كار بسيار بزرگي را در توليد و رفع نيازمندي و خدمات كشور انجام دادند.

 

 قطع زنجيره انتقال كرونا، تنها از طريق پيشگيري

آقاي روحاني به موضوع اقتصاد ديجيتال اشاره كرد و افزود: آماري را كه اخيرا مشاهده كردم، بخش اقتصاد ديجيتال ما در اين مدت شش ماهه امسال نسبت به سال هاي قبل چند برابر شده است، اين بسيار مهم است كه ما در زمينه دولت الكترونيك و اقتصاد ديجيتال قدم هاي بسيار مهمي برداريم.

 آقاي روحاني تصريح كرد: اين بهترين كمك در شرايط فعلي است كه در اجراي پروتكل هاي بهداشتي بايد رفت و آمدها و تماس ها را كمتر كنيم و راه آن ديجيتالي و الكترونيكي شدن است.

 رئيس جمهور ادامه داد: از تمام رسانه ها به ويژه صدا و سيما تشكر مي كنم، چرا كه بسيار كوشش كردند هم در بخش آموزش هاي لازم و بيان واقعيت ها و هشدارهاي لازم به مردم اقدامات بسياري داشتند.

 آقاي روحاني همچنين با اشاره به تلاش رسانه هاي معاند، افزود: صدا وسيما و رسانه ها در برابر كانال هاي خارجي معاند ايستادگي كردند، كانال هاي معاند رويكردشان هراس افكني است و به طور مداوم به دنبال آن هستند تا مردم و جامعه را بترسانند و بي اعتمادي ايجاد كنند.

 رئيس جمهور افزود: رسانه هاي معاند در تلاش هستند كه آمارهاي ما را غير واقعي جلوه دهند و دستورالعمل ها را بگويند دقيق نيست و مي خواهند مردم را نگران كنند و همچنين ايجاد هراس و بي اعتماد كار آنها است.

آقاي روحاني گفت: در برابر اين اقدامات ما بايد كاري كنيم تا در كشور همدلي، هماهنگي و هم افزايي ايجاد شود و همه دست در دست هم دهيم و در اين شرايط خاص و به رغم تحريم و كمبودها بتوانيم هم سلامت مردم و هم معيشت مردم را تامين كنيم.

وي ادامه داد: امروزه در بيماري كرونا بعد از گذشت هفت ماه در كشور ما و در دنيا كه ماه هاي آن متفاوت است، همگي به يك نتيجه واحد رسيدند كه راه حل مشكل پيشگيري است و راه ديگري هم نداريم.

 آقاي روحاني افزود: راه پيشگيري توسط همه افراد جامعه امكان پذير است، يعني ما پيشگيري به نام واكسن نداريم كه از طريق آن اعلام كنيم اين واكسن از ويروس پيشگيري مي كند، بلكه بايد خودشان مراقبت و محافظت در برابر اين بيماري كنند چون ما امروز دارو و درمان قطعي براي اين بيماري نداريم، تنها راه اين است با پيشگيري زنجيره انتقال كرونا را قطع كنيم.

 رئيس جمهور يادآور شد: تا زماني كه اين ويروس باقي است و مردم و جامعه را مبتلا و دچار مشكل مي كند، بايد يك درك مشترك از يك خطر مشترك به وجود بيايد همه بايد بدانند اين بيماري بسيار خطرناك است و در تمام نمودارهايي كه امروز ديديم هرجا كه پيشگيري ها كاسته مي شود ظرف دو تا سه هفته بعد مشاهده مي كنيم بيماري افزوده مي شود و به دنبال آن مرگ و مير افزايش مي يابد و زماني كه آزادي عمل بيشتر است، گسترش اين بيماري بيشتر مي شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۸°