اخبار مشروح ۲۰ شنبه ۱۲ مهر ۹۹
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:04 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۱۹۳۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۲
استانداری تهران از محدودیت‌های کرونای در بیشتر مراکز مختلف به مدت یک هفته‌ خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 استانداری تهران، همهء مدارس و دانشگاه‌ها رو تا هجدهم مهر، تعطیل اعلام کرد. برگزاری هرگونه اجتماعء فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها هم تا یک هفته در استان تهران، ممنوعه. فعالیت مساجد، سینما‌ها، موزه‌ها، زبانسرا‌ها، آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، فعالیت آرایشگاه‌های زنانه، تالار‌های پذیرایی، باشگاه‌های ورزشی، کافه‌ها، قهوه‌خانه و چایخانه‌ها، مراکز تفریحی و استخر‌های سرپوشیده هم تا ۱۸ مهر، ممنوع شده.

از اوضاع وخیم شیوع کرونا در تهران* شنیدین، اما در همین شهر، و زیر گوش ده‌ها بازرس و ناظرء بهداشت و اصناف، جایی هست که نه تنها پروتکل‌های مربوط به کرونا، بلکه اصول اولیه*ء بهداشتی هم رعایت نمی‌شه.

گزارشی درباره ساز مخالفء بازارء مرغ و تخم مرغ با قیمت‌های مصوب... سازء ناکوکی که صداش داره گوش مصرف کننده رو کَر می‌کنه.

التهاب و تشویش در کاخ سفید، یک ماه- قبل از انتخاباتء ریاست جمهوری... خبر کرونا گرفتن دونالد ترامپ، فضای رسانه‌ای و خبریء امریکا رو هم ملتهب کرده. رئیس جمهورء کروناییء امریکا، برخلاف عادتء قبلی، با ماسک* از کاخ سفید به بیمارستان نظامی والتر ریدء مریلند، منتقل شد.

شمار جانباختگانء کرونا در هند، از صد هزار تن فراتر رفت. در ۲۴ ساعت گذشته، ۸۰ هزار مبتلای جدید به شما کرونایی‌های هند، اضافه شده. در هند، جریمه‌های سنگینی برای اون‌هایی که شیوه نامه‌های بهداشتی رو رعایت نکنن در نظر گرفته شده.

دولتء هند، فقط در ۳ ماه گذشته، شهروندانء متخلف رو بیش از ۲۵ میلیون روپیه جریمه کرده.
شوک شدیدء کرونا، موجب افزایش بی سابقه فقر در کشور‌های درحال توسعهء شرق آسیا شده. بانک جهانی پیش بینی کرده ۳۸ میلیون نفر به جمعیتء فقرا در این منطقه اضافه شده.

در اروپا، فرانسه با ۱۲ هزار ابتلای جدید، همچنان نخستین کشورء درگیره.

در آلمان، با افزایش آمارء کرونا، مقرراتء جدید* وضع شده.

در انگلیس با ابتلای روزانهء ۷ هزار نفری، محدودیت‌های جدیدی در لیورپول به اجرا دراومده. از انگلیس خبر می‌رسه شرکتء تولیدکنندهء ورق‌های فلزی، به علت شیوع کرونا و بدهی، بعد از ۲۵ سال فعالیت، ورشکسته و تعطیل شده. این شرکت، پیش از این، ساخت و تهیه مشعلء بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ ءلندن رو برعهده داشت.

مادرید، پایتخت اسپانیا هم به علت تشدید همه گیری، دوباره قرنطینه شده.

شهرک نشینان هم یه بار دیگه در اعتراض به عملکرد ضعیف نتانیاهو در مهار کرونا، در سرزمین‌های اشغالی تظاهرات کردن. نظامیان صهیونیست به معترضان، حمله و شماری رو بازداشت کردن.

در مراسمی با حضور رئیس کل بانک مرکزی، از ۵۰ صادرکنندهء برتر که نقش موثری در بازگشت ارزء حاصل از صادرات داشتن، قدردانی شد. در این مراسم، نمایندگانء صادرکنندگان، از مشکلاتشون در نقل و انتقال ارزء حاصل از صادرات گفتن و مقرر شد کارگروهی، حلء این مشکلات رو پیگیری کنه. آقای همتی در حاشیه، از میزان بازگشت ارزء حاصل از صادرات گفت و اضافه کرد برای بازگشت مابقیء تعهدء ارزی هم دستگاهء قضا*، ورود کرده؛ و مجموع پیگیری‌های امشب با موضوع شماره گذاری خودرو رنو، تصادف‌های ساختگی و تعطیلی کارخانه‌های تولید بتن در شبکه خبر پیگیری شد ... خبرنگاران به سراغ پروتکل‌ها در سفر‌های هوایی و آزادسازی واردات میوه هم رفتند.
برچسب ها: خبر مشروح ، کرونا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°