تعطیلی مدارس به ستاد ملی کرونا واگذار شده
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:59 - چهارشنبه 07 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۱۹۵۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
وزیر آموزش و پرورش گفت: تعطیلی مدارس در بحث کرونا کاملاً به نظر ستاد ملی کرونا واگذار شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای حاجی میرزایی در حاشیه نشستی با معاون علمی و فناوری رئیس جمهورافزود: برای ما تفاوت نمی‌کند، ما همه امکان‌های لازم را فراهم کردیم حتی در شرایط سخت‌تر هم فعالیت‌ها انجام می‌شده است.

وی گفت: خانواده‌ها می‌توانند خودشان تشخیص دهند که اگر لازم بود بچه هایشان حضوری بیایند و اگر لازم نبود غیر حضوری آموزش را انجام دهند که در این زمینه خیلی سخت گیری نشده است.

وزیر آموزش و پرورش همچنین از پرداخت ۲۴۰ میلیارد تومان سرانه آموزشی برای امور سلامت دانش آموزان به مدارس از آغاز سال تحصیلی خبر داد.

آقای حاجی میرزایی با بیان این که شاخص‌های بهداشتی و سلامت دائم از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رصد می‌شود، افزود: ما متناسب با گزارش‌ها، پیشنهاد‌هایی را می‌دهیم و ستاد ملی کرونا نیز تصمیم گیری می‌کند.

وی گفت: تاکنون گزارش‌هایی که در آموزش و پرورش دریافت شده حاکی از آن است که بازگشایی مدارس در این شرایطی که ما اقدام به بازگشایی آن کردیم تأثیر تعیین کننده‌ای در شیوع کرونا نداشته است، اما به هر حال مرجع اصلی، متخصصان سلامت کشور هستند.

وزیر آموزش و پرورش درخصوص رصد نحوه تدریس و گزارش‌های این موضوع افزود: ما و مجموعه وزارت بهداشت به صورت موردی ارزیابی‌ها را انجام می‌دهیم و میزان رعایت شیوه نامه‌ها را در مدارس بررسی می‌کنیم.

وی گفت: هر هفته ستاد ملی کرونا یکی از گزارش‌هایی را که ارائه می‌دهد مربوط به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در تمام اصناف از جمله در حوزه آموزش است اگرچه گزارش‌های ما امیدبخش و قابل قبول است.

 
 
تعطیلی کلاس‌های مجازی ممنوع است

وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: با اعلام تعطیلی مدارس از جانب ستاد ملی کرونا فقط کلاس‌های حضوری دانش آموزان تعطیل خواهد شد و کلاس‌های «مجازی» و «شاد» همچنان ادامه خواهد داشت.

آقای حاجی میرزایی افزود: در صورت مشاهده تعطیلی آموزش مجازی و شاد حتماً از مدیر مدرسه توضیح خواهیم خواست و با معلمان متخلف برخورد خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: در زمان اعلام تعطیلی مدارس توسط ستاد ملی کرونا هیچ مدرسه‌ای اعم از دولتی و غیردولتی حتی اجازه تشکیل کلاس‌های حضوری را ندارند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: اعلام تعطیلی مدارس فقط برای حضور نیافتن دانش آموزان در کلاس‌های حضوری مدرسه است، ولی مدارس باز است و مدیر و کارکنان مدارس باید در مدرسه حاضر شوند.

آقای حاجی میرزایی همچنین به شبکه آموزش دانش آموزی اشاره کرد و افزود: براساس آماری که به من داده اند تاکنون ۵۰۰ هزار کلاس زنده در شبکه شاد تشکیل شده است و خوشبختانه ترافیک استفاده از شبکه «شاد» توانسته است ترافیک برخی پیام رسان‌های دیگر را تحت تأثیر قرار دهد و رکورد آن‌ها را بزند.

وی خاطرنشان کرد: البته شبکه شاد همچنان دچار مشکلاتی است که مرکز فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش، وزارت ارتباطات، همراه اول و شورای عالی فضای مجازی در حال رفع آن هستند.
 

آقای حاجی میرزایی تصریح کرد: تاکنون هیچ مدرسه‌ای به دلیل ابتلای دانش آموزان و معلمان به ویروس کرونا تعطیل نشده است، ولی وزارت بهداشت برای رعایت نشدن شیوه نامه‌های بهداشتی به برخی مدارس، تذکراتی را داده است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: ما ۱۱۶ هزار مدرسه داریم و به مدیران مدارس گفته ایم که اگر در مدرسه‌ای کسی مبتلا به ویروس کرونا شد آن مدرسه دو هفته تعطیل خواهد بود و اگر معلم و یا دانش آموز مشکوک به علائم ویروس کرونا بودند، از ورود خود به مدرسه خودداری کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °