نقش ایران و روسیه در پیشبرد مذاکرات در سوریه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:55 - جمعه 07 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۲۰۰۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴
رئیس جمهور سوریه به نقش ایران و روسیه در پیشبرد مذاکرات سیاسی در سوریه اشاره کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از مهر «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه در جریان مصاحبه با تلویزیون روسیه به مناسبت پنجمین سال حضور نظامی روسیه در سوریه گفت: روسیه و ایران نقش مهمی در حمایت از روند مذاکرات در سوریه و پیشبرد آن ایفا کردند.

وی افزود: تروریست‌ها با حمایت مستقیم آمریکا، فرانسه، انگلیس، قطر و عربستان در مناطق مختلف سوریه پیشروی کرده و در حال اشغال شهر‌های ما بودند.

اسد ادامه داد: آن‌ها علاوه بر این، به صورت کلی از سوی کشور‌های غربی، تحت حمایت غیرمستقیم قرار داشتند. شرایط در سوریه بسیار خطرناک بود. ما در جریان نشست‌های خود با فرماندهان نظامی و سیاسی روسیه به ویژه بعد از حضور داعش در سوریه در سال ۲۰۱۴ این مسأله را بررسی کردیم.

وی اضافه کرد: تروریسمی که ما در سوریه با آن مبارزه کردیم همان تروریسمی است که دست به عملیات خرابکارانه در جهان می‌زند؛ بنابراین به نفع روسیه بود که این روند را در سوریه هدف قرار دهد و از این ثبات که به نفع دیگر کشور‌های جهان و روسیه بود حمایت کند.

رئیس جمهور سوریه بیان کرد: چنانچه مذاکرات سیاسی در سوریه میان گروه‌های داخلی این کشور صورت پذیرد موفقیت‌آمیز عمل خواهد کرد، اما این مذاکرات در سایه مداخلات خارجی موفق نخواهد بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۲°