هدف اخبار رسانه های خارجی تهییج و تحریک مردم است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:30 - چهارشنبه 07 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۲۰۳۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۰
وزیر کشور گفت: متاسفانه بیش از ۹۰ درصد اطلاعات اخبار و تبلیغات رسانه‌های خارجی در ابعاد منفی اقتصادی کشور با قصد تهییج و تحریک مردم و غیرکارشناسی بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عبدالرضا رحمانی فضلی امروز(دوشنبه) در حاشیه نشست ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران افزود: در جلسه امروز گزارشی از روند فعالیت‌ها و عملکرد رسانه‌های داخل و خارج کشور در حوزه اقتصادی ارائه شد که طبق این گزارش‌ها متاسفانه بیش از ۹۰ درصد اطلاعات اخبار و تبلیغات رسانه‌های خارجی در ابعاد منفی اقتصادی کشور با قصد تهییج و تحریک مردم و غیرکارشناسی بوده است.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد از اخبار و مطالب در رسانه داخل غیرکارشناسی است، گفت: این در حالی است که رسانه‌ها باید شرایط حاکم بر کشور و حاکم بر اقتصاد جهانی را در نظر داشته باشند.

وزیر کشور افزود: سه پدیده در حوزه اقتصاد تاثیر بسیار بالایی دارد که یکی از آن‌ها رکود جهانی است.

رحمانی فضلی تحریم را یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود: دشمنان ما با تحریم، به صورت هدفمند و هوشمند جریانات و روزنه‌های فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی ما را نشانه گرفتند.

وی با بیان اینکه بیش از دو سال است مقابل این تحریم‌ها با مقاومت خوب مردم و مسئولان مواجه هستیم، گفت: آنان انتظار داشتند نتیجه تحریم‌ها را ظرف سه تا ۶ ماه در اغتشاشات داخلی ببینند که به آرزوی خود نرسیدند و مردم ثابت کردند در دفاع از امنیت و استقلال کشورشان مصمم هستند.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه نمی‌توان مشکلات و نارسایی‌های ناشی از این تحریم‌ها را نادیده گرفت، اظهار داشت: نادیده گرفتن تحریم به معنای انفعال و سستی نیست بلکه باید بیشتر کار و همدلی کرد که نتیجه این همدلی در حوزه اقتصادی و تجاری در کشور مشهود است.

وزیر کشور گفت: در نشست امروز با وجود همه فراز و فرود‌ها و اشکالات و ضعف‌ها روند فعالیت‌های اقتصادی در این نشست مثبت ارزیابی شد.

رحمانی فضلی تاکید کرد: برخی نگرانی‌ها در زمینه کالا‌های اولیه برخی کارخانجات مثل قطعات یدکی لاستیک و سایر موضوعات مطرح شد. در خصوص خیلی از کالا‌ها نگرانی خاصی در جلسه مطرح نشد.

وی گفت: قرار شد با آزادسازی و ترخیص کالا‌ها بتوان بخشی زیادی از نگرانی‌ها را رفع کرد. همچنین در حوزه قاچاق سوخت توافق خوبی بین وزارت نفت، کشور و صنعت معدن و تجارت انجام شد تا مسیر قاچاق سوخت را به مسیر قانونی تبدیل کنیم و مردم منطقه بتوانند از آن استفاده کنند.

وزیر کشور یادآور شد: در حوزه واردات کالا از مرز‌های غربی و جنوبی که بعضاً از آن تحت عنوان کولبری یاد می‌شود، مشکلات و خواسته‌هایی بود که قبل از تحریم برای ساماندهی این موضوع با پیگیری‌های وزارت کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت به توافق بسیار خوبی رسیده بودیم، اما با تحریم واردات ۱۵۰۰ کالا فقط ممنوع و مقرر شد بیش از ۱۰۰ کالا را از این طریق وارد کنیم.

رحمانی فضلی گفت: این امر مستلزم برخی هماهنگی‌ها و مصوبات در دولت و اصلاح برخی قوانین بود که این موضوع هم انجام شد و امروز نخستین محموله‌ها به بازارچه‌های مرزی وارد شده است که امیدواریم شرایط مرز‌ها و مردم مناطق مرزی بهتر شود.

وزیر کشور به رسانه‌ها توصیه کرد تا ضمن پرداختن به مطالبات مردم و دیدن ضعف‌ها و مشکلات، تسلیم فضاسازی ۹۰ درصدی رسانه‌های غربی نشوند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۳°