ابلاغ جرایم تخلفات کرونایی تا پایان هفته
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 02 تير 1400
کد خبر : ۸۰۲۰۳۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
پیشنهاد محدودیت‌های دوهفته‌ای در تهران
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران اعلام کرد: پیشنهاد برای طول مدت اعمال محدودیت‌ها در تهران ۲ هفته است؛ کمتر از این زمان، معنایی ندارد. اعمال جریمه نیز برای متخلفانی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند، در تهران آزمایشی انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر زالی با تشریح وضعیت بحرانی استان تهران، افزود: ما در کمتر از ۱۰ روز میزان فوتی و ابتلا و بستری‌مان به اندازه سه تاچهار هفته در پیک دوم بوده، بنابراین رابطه مستقیمی به میزان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و ابتلا وجود داشته، در بهترین شرایط تهران حدود ۵۵ درصد امان فاصله‌گذاری در مراکز پر تراکم مثل مترو وجود دارد.
 
او ادامه داد: معتقدیم باید محدودیت‌های جدی‌تری با زمان طولانی‌تری اِعمال شود، بنابراین پیشنهاد ما دو هفته اِعمال محدودیت است، با توجه به میزان نهفتگی ویروس زیر دو هفته محدودیت تأثیرگذاری ندارد، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم این دو هفته استمرار یابد.
 
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران تاکید کرد: باتوجه به شرایط هم مسؤلان باید همراهی کنند، دورکاری همچنان جزء پیشنهادات اصلی ماست، چون سفر را کم می‌کند، فشار بر حمل‌ونقل عمومی کم می‌شود و ظرفیت کارکنان و تجمع کاهش می‌یابد.

زالی همچنین در خصوص اعمال جریمه افراد در تهران تصریح کرد: جریمه در تهران قرار است آزمایشی انجام شود، کار اولیه میزان و نحوه تخصیص و اعمال جرائم در وزارت کشور و وزرات بهداشت شکل گرفته و تقریبا نهایی شده و قرار است بعد از تصویب ستاد ملی برای اجرا به ستاد تهران ابلاغ شود، مبانی اِعمال جرائم و بازدارندگی هم انجام شده و تا آخر هفته اعلام خواهد شد.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °