خدمت دولت به مردم تا روز و ساعت آخر ادامه دارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:34 - پنجشنبه 06 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۲۰۳۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵
رئیس جمهوری کشورمان اعلام کرد: جنگ اقتصادی دشمنان، بدگویی کانال‌های ضد انقلاب و سخنان ناروا و ناآگاهانه برخی افراد در داخل، تاثیری در روحیه و تلاش‌های دولت ندارد و این تلاش و خدمت، تا روز و ساعت آخر فعالیت آن، مثل روز اول ادامه خواهد یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حسن روحانی در آیین بهره برداری از طرح‌های ملی روستایی و عشایری گفت: امروز افتتاح ما رنگ و بوی خاصی داشت. فردا روز روستا است، افتتاح‌های امروز در زمینه روستا و عشایر صورت گرفت. امروز بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان طرح در ۱۳ استان افتتاح شد. روستا و عشایر برای ما مهم است. روستاییان تولید گران بزرگ در کشور هستند.

او ادامه داد: روستا‌ها در سال‌های اخیر در گردشگری نقش ارزشمندی را پیدا کردند. همه دولت‌ها بعد انقلاب به روستاییان خدمت کردند و کار دولت یازدهم و دوازدهم با دولت‌های گذشته قابل مقایسه است.
 
این تلاش و خدمت تا روز اخر و ساعت اخر مانند روز اول ادامه دارد. در روحیه ما تزلزلی ایجاد نمی‌شود نه بد گویی کانال‌های ضد انقلاب نه بعضی از افرادی که نااگاهانه سخنان ناروا می‌گویند و نه تحریم‌ها این‌ها در روحیه ما اثری ندارد. دست خود را به سمت مردم عزیز دراز می‌کنیم این ملت است که در همه جا می‌تواند یار کشور و استقلال و ازادی سرزمین باشد.

روحانی گفت: در بخش‌های مختلف خدمات ارزشمندی را خدمت روستاییان عرضه کردیم این به معنای خدمات بدون نقص نیست، اما باهمه توان این کار را انجام دادیم در برخی بخش‌ها کار ما بسیار پر افتخار است همه ان‌هایی که علیه ایران صحبت می‌کنند ان‌ها را به مجادله می‌طلبیم. تلاش ما این است که روند مهاجرت از روستا به شهر متوقف شود و این بسیار اهمیت دارد.
 
اگر مراکز تولیدی ما که روستا‌ها هستند خالی شوند، حاشیه‌نشینی در شهر‌های بزرگ گسترش یابد می‌دانیم که چقدر مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را به دنبال دارد. در حالی که باید کاری کنیم که روستا‌های ما آنقدر جذابیت و امکانات داشته باشند که به دنبال مهاجرت نباشند.

رییس جمهور گفت: مهم این است که در کار آموزش جوانان روستایی کاری کنیم که بتوانند تحصیلات خود را تا مقاطع بالا در همان محل زندگی ادامه دهند و این‌طور نباشد که مانند گذشته بیشتر روستاییان ما صرفاً در حد آموزش ابتدایی را ادامه دهند. حتی ما در نظر داریم که کاری کنیم تا در آینده شاهد مهاجرت معکوس از شهر به روستا باشیم.

روحانی بیان کرد: اشتغال زایی و درآمد برای روستا‌ها حایز اهمیت است کاری که در دو سه سال اخیر صورت گرفت، حدود ۲۲ هزار میلیارد اعتبار به روستا‌ها اوردیم. روستایی باید دارای شغل مورد نظر و درامد مکفی باشد و جایگاه روستایی باید حفظ شود. من فرزند روستا هستم و روستایی بودن افتخار است.

رئیس جمهور بیان کرد: در روز دفاع مقدس و روزی که دشمن به ناروا به کشور حمله کرد و جنگ نظامی را تحمیل کرد همه مردم به جبهه رفتند و روستاییان در خط مقدم بودند مهم است که در روز دفاع روستاییان و عشایر در خط مقدم مقاومت کردند امروز هم با یک جنگ تحمیلی دیگر مواجهیم جنگ تحمیلی اقتصادی مردم مقاومت و ایستادگی کردند و روستاییان نقش ارزشمندی داشتند.

اگر تلاش و تولید روستا در بخش غذایی نبود نیاز ما به خارج کشور بیشتر بود. روستاییان باید در زمینه خودکفایی کشور تلاش بیشتر کنند. امروز روز مقاومت و ایستادگی وحضور در جبهه جنگ تحمیلی اقتصادی است و روستاییان نقش ارزشمندی دارند. رقم یک و نیم میلیون بیمه هدیه‌ای بود که تقدیم روستاییان کردیم.

رئیس جمهور گفت: تا پایان دولت ده میلیون نفر دارای اب اشامیدنی پایدار و سالم می‌شوند. گاز در این ۷ سال و چند ماه قابل توجه است و در گاز خود کفا هستیم و قادریم حتی در فصل زمستان صادر کنیم و بخش اعظم روستا‌ها در پوشش گاز قرار دارند قبل دولت ۱۴ هزار روستا دارای گاز شدند و در این دولت بیش از دوبرابر گاز رسانی انجام شده یعنی ۳۲ هزار روستا.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°