شناسایی ۵۰۰ سایت عرضه کننده کالای قاچاق در فضای مجازی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 26 شهريور 1400
کد خبر : ۸۰۲۰۴۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۵
سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، گفت: طی دو مرحله ۵۰۰ سایت و دامنه عرضه کننده کالا‌های قاچاق در فضای مجازی شناسایی و برای اعمال قانون به مراجع مربوطه معرفی شده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حمیدرضا دهقانی‌نیا در مورد ممنوعیت فروش کالا‌های قاچاق در فروشگا‌های برخط گفت: در مرحله اول با همکاری تمام اعضا بیش از ۳۰۰ دامنه و سایت عرضه کننده کالا‌های قاچاق شناسایی شده که با برگزاری جلساتی با مسئولان این سایت‌ها گفتگو انجام شد لذا پیرو این جلسات برخی اقدام به اصلاح و از عرضه کالا‌های قاچاق در این سایت‌ها خودداری کردند.

دبیر ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان داشت: برخی همچنان به فعالیت خود در خصوص عرضه کالا‌های قاچاق ادامه دادند که براین اساس این متخلفان را برای اعمال قانون به مراجع مربوطه معرفی کرده ایم.

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان داشت: پس از آن مرحله باز هم ۲۰۰ سایت و دامنه عرضه کننده کالای قاچاق در فضای مجازی شناسایی شده است.

دهقانی نیا بیان داشت: برخورد با کسب و کار‌های اینترنتی متخلف در درجه اول از طریق کشف آن واحد متخلف انجام می‌شود و سپس در کارگروه مربوطه در ستاد موارد و دامنه‌هایی که اقدام به این کار در فضای مجازی کرده اند اعلام می‌شود، آنگاه این موارد و مصادیق مجرمانه در فضای مجازی به معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور معرفی شده و به عنوان کارگروه کشف مصادیق محتوای مجرمانه، برای تصمیم سازی به درگاه پرداخت به بانک مرکزی معرفی و همچنین برای تعلیق نماد اعتماد الکترونیکی به مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت معرفی می‌شوند و در نهایت نیز برای تعلیق کسب و کار به اتحادیه کسب و کار‌های اینترنتی معرفی می‌شوند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۵۹°    ۳۴.۷۹°