احتمال پذیرش بیماران جدید در بیمارستان صحرایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:28 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۲۰۴۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۱
عضو کمیته علمی مقابله با کرونا اعلام کرد: در صورت ادامه بی توجهی مردم به شیوه نامه‌های بهداشتی و انجام مسافرت‌ها در دو هفته پایانی ماه صفر، احتمال دارد برای پذیرش بیماران جدید به سمت ایجاد بیمارستان‌های صحرایی برویم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر مسعود مردانی در برنامه تیتر امشب با اعلام این خبر گفت: شیوع اپیدمی در این فصل و این مقطع بسیار غیر منتظره بود و دکتر زالی هم امروز وضع بحرانی پایتخت را اعلام کردند و به گفته یکی از همکاران پزشک، وضع تهران از رنگِ قرمز عبور کرده و سیاه شده است.

او با بیان اینکه مقایسه وضع کنونی با هیچ یک از روز‌ها و ماه‌های ابتدایی شیوع بیماری طی ۹ ماه گذشته قابل مقایسه نیست، گفت: بار‌ها با فرد بیماری مواجه شده ام که وضع بحرانی و نیاز به بستری شدن داشته، اما نه تنها بخش‌های ویژه بلکه بخش‌های عادی هم به دلیل نبود ظرفیت او را پذیرش نکرده اند.

این متخصص بیماری‌های عفونی ادامه داد: بر این اساس گاهی مجبور می‌شویم به روش‌های نه چندان علمی دارو‌های موردنیاز بیمار بدحال را همراه یک پرستار به منزلش بفرستیم تا در خانه و با همان دارو‌ها درمان شود که در این میان گاهی بنا به دلایل دیگر بیماری و همزمانی آن با کرونا به مرگ او منتهی می شود.

دکتر مردانی در ادامه اعلام کرد: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بیشتر از آمار وزارت بهداشت است.

این متخصص بیماری های عفونی با تاکید بر اینکه کرونا پیر و جوان و فقیر و غنی نمی شناسد، افزود: هر کس آنتی بادی ویروس را نداشته باشد به آن مبتلا می شود.

پیام طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در ادامه با بیان اینکه در شهر تهران، تخت بستری برای بیماران کرونایی نیست، به "خبر پذیرش بیماران بدحال کرونایی در راهروهای این بیمارستان" این طور واکنش نشان داد: 


در ادامه رئیس بخش آی سی یو بیمارستان امام خمینی اعلام کرد: اوضاع در مراقبت‌های ویژه خوب نیست و در فاز بد قرار داریم.
دکتر بیگ محمدی افزود: در پیک جدید کرونا، تعداد بستری بیماران نسبت به ترخیص‌ها بیشتر است.


گوهری مقدم، رئیس بخش آی سی یو بیمارستان شریعتی در ارتباط اینترنتی با بیان اینکه هم اکنون درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد، تاکید کرد: در شرایط فعلی پیشگیری مقدم بر درمان است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°