فرمانده نداجا: ناوبندر خلیج فارس آذر رونمایی می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:28 - يکشنبه 09 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۲۰۹۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰
فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تلاش داریم تا آذر ماه اولین ناو بندر جمهوری اسلامی ایران را که ظرفیت حمل بالگرد و پهپاد دارد رونمایی کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا امیر دریادار حسین خانزادی روز سه شنبه در حاشیه پایانی جشنواره سراسری تئاتر نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران «نمای دریا» با اشاره به اینکه در این سال‌ها تلاش شده آرایه دفاعی ارزشمندی ارائه دهیم که ظرفیت دریانوردی اقیانوسی داشته باشد، در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: این ناوبندر علاوه بر اینکه مجموعه‌ای از ظرفیت‌های موشکی و تسلیحاتیرا هم به همراه دارد.

وی ادامه داد: ناوبندر خلیج فارس که دارای ظرفیت اقیانوس پیمایی است با یک‌بار سوخت گیری می‌تواند سه مرتبه دور کره زمین دریانوردی کند.

فرمانده نداجا اضافه کرد: همچنین اولین شناور مین‌روب نیروی دریایی ارتش راهبردی جمهوری اسلامی ایران هم در ماه‌های آینده و به احتمال فراوان آذر ماه رونمایی می‌شود که ظرفیت جدید برای مقابله با تهدید‌هایی از جنس مین در دریا و سواحل و بندر‌ها است.

امیر دریادار خانزادی تاکید کرد: یکی دیگر از دستاورد‌های متخصصان دفاعی کشور در حوزه نیروی دریایی ناوشکن دنا است که در سال جاری رونمایی خواهد شد.

وی بیان داشت: نیروی دریایی پویاست و در هر دوره و هرسال ظرفیت‌های رزمی بیشتری را بکارمی گیرد و ظرفیت‌هایی از توان رزم تولید می‌کند که بومی هستند.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: همه این‌ها به نفع برقراری امنیت در دریا برای کشور‌های منطقه و جهان است.

تمدن دریایی نقش و جایگاه ویژه‌ای در گام دوم انقلاب دارد

امیر دریادار خانزادی در بخش دیگری از سخنان خود به جشنواره سراسری تئاتر نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران «نمای دریا» پرداخت و گفت: رویکرد اصلی این جشنواره دریا بود چرا که تمدن دریایی نقش و جایگاه ویژه‌ای در گام دوم انقلاب دارد.

وی با اشاره به تاکید‌های مقام معظم رهبری در خصوص تمدن سازی، اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران در اطراف خود دریا‌های مهم و ارزشمندی دارد و در این جشنواره تأکید داشتیم که نگاه ویژه‌ای به دریا بشود.

فرمانده نداجا گفت: جشنواره سراسری تئاتر نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران «نمای دریا» تا حدی به اهداف خود دست یافت و امید می‌رود توجه بیشتری به تمدن دریایی بشود.

امیر دریادار خانزادی یادآور شد: تئاتر توانایی انتقال بین فرهنگی را داشته و می‌تواند ریشه‌ها و هویت فرهنگی را به نسل‌های آینده منتقل کند و با توجه به اهمیت این موضوع جشنواره در سال‌های آینده تقویت می‌شود.

به اعتقاد فرمانده نداجا، کارکنان و وظیفه‌ها و خانواده‌ها سرمایه‌های اصلی کشور هستند لازم است با کار فرهنگی شناخت آنان نسبت به هویت ملی و اعتقادی شان تقویت شود که تئاتر از مهمترین ابزار‌های کمک کننده در این مسیر محسوب می‌شود.

سمپوزیوم موضوع‌های دریایی جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد

امیر دریادار خانزادی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: در سال آینده که امید می‌رود اپیدمی کرونا نیز خاتمه یافته باشد سمپوزیوم موضوع‌های دریایی جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: نشریه‌ای هم با عنوان تمدن دریایی از سال آینده به زبان انگلیسی چاپ می‌شود تا نشان دهد تأثیر تمدن ایرانی اسلامی در توسعه و برقراری امنیت دریا‌ها و بهره‌گیری جمعی از دریا چگونه بوده و در آن مدل تمدنی ایرانی اسلامی را با رویکرد توجه به دریا آنجا نشان خواهیم داد.

جشنواره سراسری تئاتر نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران «نمای دریا» با هدف انتقال ارزش‌ها و مفاهیم مذهبی، انقلابی و ملی با زبان هنر در مرداد و شهریور امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی بصورت منطقه‌ای در تمامی مناطق و پایگاه‌های نداجا برگزار شد.

در این دوره ۶۰ گروه در مقاطع کارکنان پایور، وظیفه و خانواده‌ها شرکت داشتند، در این دوره ۵۵ نفر در ۱۰ رشته و سه مقطع برگزیده شدند.

از بین گروه‌های برگزیده سه گروه به عنوان نماینده نداجا در دهمین جشنواره تئاتر سراسری ارتش جمهوری اسلامی ایران «میثاق» شرکت خواهند کرد که از ۱۹ تا ۲۳ مهر برگزار خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°