بورس نسبت به بازارهای موازی ارزان تر است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:36 - شنبه 25 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۲۱۰۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۳
عضو هیئت مدیره شرکت فرابورس گفت: الان کف شاخص است و احتمال این که شاخص پایین تر بیاید ضعیف است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
احمد پویانفر در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: طی ۲ هفته گذشته سرعت افت شاخص بورس بسیار کند شده است و الان کف مقاومت شاخص است و احتمال این که شاخص پایین‌تر بیاید ضعیف است.

عضو هیئت مدیره شرکت فرابورس گفت: بازار سرمایه در مقایسه با سایر فرصت‌های سرمایه گذاری و بازار‌های موازی واقعا ارزان است به خصوص در مقایسه با بازار بازار مسکن و فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری است.

پویانفر افزود: در این گونه جلسه‌ها و برنامه‌ها قرار نیست کلاس آموزش سرمایه گذاری بگذاریم و بگوییم مردم چه سهمی بخرند و چه سهمی نخرند ما باید نهاد سازی و فرهنگ سرمایه گذاری را ترویج کنیم، ۳۳ درصد سهامداران در دنیا از طریق صندوق‌های سرمایه گذاری اقدام به خرید سهام کرده اند.

او با انتقاد از بانک مرکزی گفت: وقتی ابزار و زیرساخت‌های لازم موجود نیست، توصیه مردم به خرید مستقیم سهام بزرگ و نقد شونده، راه اشتباهی است، بازیگران بزرگ و اصلی بازار سرمایه در کل دنیا بانک‌ها هستند، بازارگردان‌های الان بازار سرمایه، سال آینده خودشان معضل می‌شوند. خود بانک مرکزی مانع رشد صندوق‌های سرمایه گذاری است ما از برنامه ریزی و سیاستگذاری کلان غافل شده ایم و هیچ برنامه‌ای نداریم.

جواد عشقی نژاد کارشناس بازار سرمایه نیز گفت: بازار سرمایه بازده بالاتری نسبت به بازار‌های دیگر دارد.

کارشناس بازار سرمایه با بیان این که سهام قابل انتخاب است گفت: در خرید سهام باید به سوددهی آن توجه کرد و سهام‌هایی خرید که بازارگردان‌های اکتیو دارند، همین الان بعد از اصلاح اساسی بازار می‌توان سهام‌هایی را پیدا کرد که قیمت آن‌ها به زیر ارزش واقعی شان رسیده است.

او با اشاره به این که ما در بازار فقط ۳۳ صندوق بازارگردانی داریم گفت: این میزان کمتر از یک درصد است، اما با دستورالعمل تازه همه بازار ملزم به بازارگردانی شده اند.

عشقی نژاد گفت: تجربه تاریخی نشان داده که سرمایه گذار صبور بازده بیشتری از سرمایه گذار عجول داشته است.

این کارشناس سرمایه گفت: میانگین ریزش سهم‌های بزرگ ۲۰ درصد بوده، اما سهم‌هایی که مبتنی بر شایعات رشد کردند ریزش  ۷۰ درصد داشته اند.

بهروز خدارحمی دیگر کارشناس سرمایه هم با بیان این که مردم به صورت تجربی مفهوم ریسک و ریسک بالا و ریسک بالاتر را متوجه شده اند گفت: مخاطب برنامه ما، سازمان برنامه و بودجه یا بانک مرکزی و سازمان بورس نیست بلکه میلیون‌ها مردمی هستند که وارد بورس شده اند و می‌خواهند بدانند فردا چه کار باید بکنند تا یک پله در بازار سرمایه جلوتر بروند.

این کارشناس افزود: باید شرایط و موقعیت ویژه کشور را هم در نظر گرفت و بیش از اندازه آرمانگرایی نکرد و نمی‌شود در این شرایط برنامه بلند مدت ریخت.

خدارحمی گفت: مردم در خرید سهام به سابقه سهم و حجم معاملاتش و روز‌های مثبت و منفی اش نگاه کنند بعد اقدام به خرید کنند و ما البته همیشه توصیه کرده ایم که مردم از سرمایه گذاری غیر مستقیم و از طریق صندوق ها و شرکت‌های سرمایه گذاری اقدام به خرید سهام کنند.

دلبری دیگر کارشناس بازار سرمایه نیز با اشاره به این که چند سال است که صندوق‌های سرمایه گذاری را محدود کرده ایم گفت: با چند ساعت آموزش دوره آشنایی با بورس نمی‌تواند حرفه‌ای شد بلکه باید از طریق صندوق‌های سرمایه گذاری اقدام به خرید سهام کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۶°