حریرچی: برای مهار کرونا نباید فقط از دیگران توقع داشت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:43 - چهارشنبه 30 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۲۱۲۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹
معاون کل وزیر بهداشت با بیان اینکه برای مهار کرونا نباید فقط از دیگران توقع داشت،افزود: حتی در نظرسنجی‌ها نیز بهتر است از مخاطب سوال شود که خود شما چه کاری باید انجام دهید که فراگیری کاهش یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون کل وزارت بهداشت در برنامه چاپ اول شبکه خبر درباره مهار کرونا گفت: فرد مبتلایی که قرنطینه نمی‌شود و در سطح جامعه تردد می‌کند، یک جانی است! چون ممکن است فقط با یک تماس، ویروس را به فردی که دیالیز می‌شود منتقل کرده و باعث مرگ او شود.
 
حریرچی گفت: با زیر نظر داشتن محل موبایل‌ها می‌توان از میزان رفت و آمد مردم مطلع شد واز این راه میزان تماس با اطرافیان را می توان اندازه گیری کرد.
 

حریرچی افزود: کاهش ۵۰ درصدی ترددها، معمولی است، اما برای شرایط مطلوب یاد ۷۵ درصد از تردد‌ها کاسته شود.

او افزود: در بهترین شرایط که نوروز بود، مردم ما ۴۵ درصد کاهش تردد داشتند و این رقم در ۲ ماه اخیر به ۱۲ درصد رسیده که به معنی رفوزه شدن است!
 
 
معاون کل وزارت بهداشت گفت: برای مهار کرونا نباید فقط از دیگران توقع داشت، حتی در نظرسنجی‌ها نیز بهتر است از مخاطب سوال شود که خود شما چه کاری باید انجام دهید که فراگیری کاهش یابد.
 

او افزود: در جلسات امروز و شنبه، روش‌های کنترل جدی مبتلایان نهایی می‌شود.

حریرچی تاکید کرد: بزرگترین چالش ما در مدیریت فراگیری "اقناع مردم" است، در اینکه مردم و دیگر عناصر تصمیم گیر را قانع کنیم که کرونا خطرناک است و باید دستورالعمل‌ها جدی گرفته شود، نقص داشته ایم.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۵°