تغییرات در رسانه ملی، انتصاب معاونان و مدیران ارشد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 30 خرداد 1400
کد خبر : ۸۰۲۱۳۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
با احکام جداگانه رئیس رسانه ملی، سه معاون سیما، صدا و فضای مجازی و پنج مدیر ارشد سازمان صدا و سیما منصوب شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
با احکام جداگانه علی عسکری، ۸ معاون و مدیر ارشد سازمان صدا و سیما منصوب شدند. انتصاب معاونان جدید سیما، صدا و فضای مجازی از مهمترین این احکام است.

در احکام رئیس رسانه ملی، شاه آبادی به عنوان معاون سیما، بخشی زاده به عنوان معاون صدا، رضی به عنوان مشاور رئیس رسانه ملی، نوری به عنوان معاون فضای مجازی، شریفی رئیس مرکز نظارت و ارزیابی، محمدی رئیس مرکز طرح برنامه و بودجه،  طلوعی رئیس مرکز تحقیقات و  زارع مدیرکل بازرسی و بررسی‌های عمومی صدا و سیما منصوب شدند.

شاه آبادی، معاون سیما
 علی عسکری در تغییرات جدید مدیریتی در رسانه ملی، شاه‌ آبادی را که پیش از این مسئولیت معاونت صدا را بر عهده داشت، به عنوان معاون سیما منصوب کرد.
 
شاه آبادی که از مهر ۹۶ تاکنون سکان معاونت صدای سازمان صدا و سیما را بر عهده داشته است دانش‌آموخته دکترای فلسفه تطبیقی و از شهریور ۹۵ هم قائم‌مقامی معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نظارت رسانه ملی و ریاست مرکز طرح و برنامه سازمان را بر عهده داشته است.
 
تغییرات در رسانه ملی با احکام جدید علی عسکری///
 

معاون جدید رئیس سازمان در امور سیما همچنین از سال ۹۲ تا ۹۵ مشاور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم بوده است و پیش از آن نیز در دولت دهم معاونت هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را در کارنامه کاری خود دارد.
 
 

رئیس رسانه ملی در حکم معاون سیما با تأکید بر سرلوحه قرار دادن بیانیه گام دوم انقلاب به‌مثابه منشور خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی تصریح کرده است: با توجه به جایگاه، گستره مخاطب و میزان اثرگذاری سیمای جمهوری اسلامی ایران در ارتقاء و تعمیق اخلاق در جامعه و نیز حفظ و اعتلای فرهنگ، هویت و سبک زندگی ایرانی اسلامی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موسع هنری و حرفه‌ای، سرمایه انسانی متعهد و پرتلاش سازمان و حوزه متبوع، در ارتقای کیفی و هنری تولیدات رسانه‌ای با ابتنا بر مطالعات مخاطب پژوهی و به‌کارگیری الگوی کارآمد مدیریت پیام اهتمام جدی به عمل آورید.

بهبود روند‌ها و فرآیند‌های تولید و پخش برنامه‌ها، تخصصی سازی شبکه‌ها متناسب با هویت و مأموریت‌های محوله، افزایش کمی و کیفی ضریب نفوذ برنامه‌های سیما در جامعه با تولید برنامه‌های فاخر نمایشی، مستند و افزایش جذابیت‌های بصری، غنای محتوایی و توان نشاط‌آفرینی در قالب برنامه‌های سرگرمی، تفریحی و طنز؛ توجه ویژه به برنامه‌های تعاملی و ایجاد امید و انگیزه ملی از جمله مهم‌ترین محور‌های مسؤولیت معاون جدید سیماست که رئیس سازمان صدا و سیما در حکم وی به آن تأکید کرده است.

 علی عسکری همچنین از خدمات و تلاش‌های ارزشمند و صادقانه سید مرتضی میرباقری در چهار سال گذشته در معاونت سیمای رسانه ملی قدردانی کرد.
 
شاه‌ آبادی که متولد ۳۰ آذر ۱۳۴۳ قم است علاوه بر تحصیل فلسفه در مقطع کارشناسی در دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد فلسفه دین در دانشگاه علامه طباطبایی، دوره‌های مقدمات، سطح و خارج فقه و اصول و فلسفه اسلامی و خارج فقه را در حوزه‌های علمیه آیت‌الله مجتهدی، شهید آیت‌الله شاه‌آبادی و مروی تهران و زیر نظر استادانی همچون آیت‌الله حاج شیخ مجتبی تهرانی و آیت‌الله سید رضی شیرازی گذرانده است.

بخشی زاده، معاون جدید صدا

رئیس رسانه ملی در حکمی بخشی‌زاده را به سمت معاون صدای سازمان صدا و سیما منصوب کرد.

بخشی زاده دانش‌ آموخته کارشناسی ارشد علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی است و پیش از این در دو مقطع رئیس مرکز نظارت و ارزیابی سازمان بوده است و همچنین مدیریت شبکه دو سیما را در کارنامه کاری خود دارد.
 
تغییرات در رسانه ملی با احکام جدید علی عسکری///

بخشی زاده از آزادگان دفاع مقدس که به مدت هشت سال دربند رژیم بعثی عراق بوده است و از یاران و نزدیکان سید آزادگان دفاع مقدس حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوترابی (ره) به شمارمی‌رود.

رئیس سازمان صداوسیما، در حکم معاون صدا با اشاره به کارکرد‌های اختصاصی و ظرفیت‌های بی‌بدیل رادیو تصریح کرده است: با نصب‌العین قرار دادن بیانیه گام دوم انقلاب به‌مثابه منشوری برای خودسازی، جامعه پردازی و تمدن‌سازی و به‌منظور تعمیق هرچه بیشتر ارتباط با مخاطبان دیرین و جذب شنوندگان جدید، در بالا بردن کیفیت، ایجاد تنوع و افزایش جذابیت برنامه‌ها باهدف گسترش دین، اخلاق، امید، آگاهی و ترویج سبک زندگی ایرانی - اسلامی در میان آحاد جامعه اهتمام جدی به عمل‌آورید.

توجه به مقوله مهم مخاطب پژوهی و ذائقه‌سنجی از طریق تسهیل برقراری تعامل میان رادیو و شنوندگان فرهیخته آن، پاسخگویی به نیاز‌ها و مطالبات افکار عمومی، استفاده از آثار موسیقایی فاخر حاوی اشعار اصیل شاعران متعهد، تنوع‌بخشی به برنامه‌ها با لحاظ سلایق، فرهنگ‌ها و تنوع قومیتی کشور و نمایش کارآمدی نظام در عین نقد منصفانه ازجمله مهم‌ترین محور‌های مأموریت رئیس سازمان صداوسیما برای معاون جدید صدا به شمارمی رود.

علی عسکری، همچنین از خدمات و تلاش‌های ارزشمند و صادقانه شاه‌ آبادی در سه سال گذشته در معاونت صدا قدردانی کرده است.

نوری، معاون فضای مجازی

همچنین رئیس رسانه ملی، نوری را به سمت معاون فضای مجازی رسانه ملی منصوب کرد.
 
وی پیش از این سرپرست این معاونت بود.
 
نوری از ۱۵ اردیبهشت ۹۹ سرپرستی معاونت فضای مجازی سازمان صداوسیما را بر عهده داشته است.

نوری، همچنین پیش از این قائم‌مقامی و مدیرکلی تولید محتوای معاونت فضای مجازی و مدیرعاملی موسسه فرهنگی جام جم را در کارنامه کاری خود دارد و از فعالان قدیمی عرصه فضای مجازی شناخته می‌شود.

علی عسکری در حکم معاون فضای مجازی با تأکید بر گسترش فزاینده فناوری‌های نوین ارتباطی و رسانه‌ای بر بستر شبکه جهانی اینترنت و بهره‌برداری مطلوب از آن تصریح کرده است: انتظار می‌رود علاوه بر توجه ویژه به شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی مجازی، درراه اندازی و توسعه فناوری پیشرفته و جذاب تلویزیون تعاملی، برنامه‌ریزی عملیاتی انجام دهید تا ضمن تسهیل دسترسی مخاطبان به خدمات چندرسانه‌ای و محتوای سالم و مفید با افزایش ضریب نفوذ شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی و تعمیق اثرگذاری پیام، زمینه حضور گسترده و مؤثرتر سازمان در فضای مجازی فراهم شود.

اهتمام به مطالعات راهبردی و آینده‌پژوهی، ایجاد جریان سالم محتوایی و تقویت شبکه‌های اجتماعی بومی‌باهدف رفع نیاز‌های جامعه، ارائه خدمات متنوع صوت و تصویر فراگیر بر این بستر در همکاری با شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی، تولید گسترده محتوای کیفی و جذاب در قالب‌های خلاقانه، همکاری نزدیک با تولیدکنندگان محتوا در بخش‌های عمومی و مردمی، رصد تحولات ملی و بین‌المللی و افزایش سواد رسانه‌ای ازجمله مهم‌ترین مأموریت‌های محوله رئیس رسانه ملی به معاون فضای مجازی سازمان صداوسیماست.

انتصاب چهار مدیر ارشد دیگر
دکتر علی عسکری همچنین در حکم دیگری، رضی را به سمت مشاور رئیس سازمان صدا و سیما منصوب کرد.
 
رضی پیش از این معاون برنامه ریزی و نظارت رسانه ملی بود.

رئیس سازمان صدا و سیما در حکم دیگری، شریفی را به عنوان رئیس مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صدا و سیما منصوب کرد.

همچنین محمدی به عنوان رئیس مرکز طرح برنامه و بودجه سازمان صدا و سیما و طلوعی به عنوان رئیس مرکز تحقیقات و  زارع به سمت مدیرکل بازرسی و بررسی‌های عمومی صدا و سیما منصوب شدند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °