مشکلات به دست نیرو‌های کارآمد قابل حل است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:55 - سه‌شنبه 06 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۲۱۵۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۶
رئیس قوه قضائیه: تمام گره‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی به دست توانای فرهیختگان و نیرو‌های کارآمد قابل حل است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در سفر به خراسان جنوبی در جلسه شورای اداری استان با بیان اینکه شعار ما می‌توانیم در همه عرصه‌ها می‌تواند کار ساز باشد افزود: کار و اقدام نه تنها در سخن بلکه در عمل رمز گشایش کشور است.

وی دین داری و اخلاق مداری مردم خراسان جنوبی را سرمایه بزرگی دانست و گفت: اینکه این استان جزو امن‌ترین استان‌های کشور با وجود هم مرزی با کشور افغانستان است، در کنار تلاش نیرو‌های نظامی و امنیتی، نشات گرفته از تعهد مردم شیعه و سنی به اخلاق اسلامی و فرهنگ دینی آنان است که باید از آن صیانت شود تا زمینه ساز توسعه یافتگی شود.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انسجام و وحدت بین مردم و مسئولان با محوریت نماینده، ولی فقیه دیگر شاخصه خراسان جنوبی گفت: مدیران با کفایت، حضور فعالانه استاندار و پای کار بودن مردم و مشارکت فعالانه آنان در امور بسترساز توسعه یافتگی هر چه بیشتر این منطقه شده است.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه تنقیح قوانین وظیفه مجلس، قوه قضائیه و دولت است، گفت: قوانین باید شفاف و گویا باشد و کمتر نیاز به تفسیر داشته باشد.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در جلسه شورای اداری استان افزود: تنقیح قوانین از جانب رهبر معظم انقلاب اسلامی به سران سه قوه ابلاغ شد و هر سه قوه قرار است در این زمینه همکاری کنند و به استان‌ها اعلام کنند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی همچنین خواستار حفظ منابع طبیعی و اراضی ملی شد و افزود: مردمی که برای حفظ روستا‌ها در این مناطق ماندند مورد توجه قرار گیرند.
وی با بیان اینکه از مسائل مهم در کاهش جرم گسترش معنویات و اخلاق در جامعه است، گفت: رفع مشکلات معیشتی مردم در کاهش جرم موثر است.
رئیس دستگاه قضا گفت: تمامی دستگاه‌ها در پیشگیری از وقوع جرم تاثیر گذار و مهم هستند.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی مواد مخدر را از تهدید‌ها در هر جامعه‌ای دانست و گفت: مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر، خرده فروشان و معتادان متجاهر همواره در اولویت‌های دستگاه قضا هستند.
دینداری، وحدت و انسجام، سرمایه بزرگ در خدمت توسعه یافتگی
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، دین داری و اخلاق مداری مردم خراسان جنوبی را سرمایه بزرگی دانست و گفت: اینکه این استان جزو امن‌ترین استان‌های کشور با وجود هم مرزی با کشور افغانستان است، در کنار تلاش نیرو‌های نظامی و امنیتی، نشات گرفته از تعهد مردم شیعه و سنی به اخلاق اسلامی و فرهنگ دینی آنان است که باید از آن صیانت شود تا زمینه ساز توسعه یافتگی شود.
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه انسجام و وحدت بین مردم و مسئولان با محوریت نماینده ولی فقیه دیگر شاخصه خراسان جنوبی گفت: مدیران با کفایت، حضور فعالانه استاندار و پای کار بودن مردم و مشارکت فعالانه آنان در امور بسترساز توسعه یافتگی هر چه بیشتر این منطقه شده است.
حمایت از صنعت سنگ از اولویت‌های توسعه یافتگی خراسان جنوبی
نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری بر توسعه صنعت سنگ در استان تأکید کرد و گفت: خراسان جنوبی دارای ظرفیت خوبی برای رقابت با کشور‌های جهان در زمینه معادن است که برای رونق و توسعه استان می‌توان از این ظرفیت طبیعی استفاد ه کرد.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: خراسان جنوبی توسعه خوبی پیدا کرده و قابل قیاس با سال‌های قبل نیست، اما باز هم باید مسئولان برای توسعه این استان تلاش کنند.
وی با بیان اینکه در توسعه یافتگی استان زمینه جذب اعتبارات مهم است اگر اعتبار به موقع برسد زمینه جذب خوبی را فراهم می‌کند، افزود: اعتبار و بودجه باید به فعالیت و تولید تبدیل شود.
نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید حمایت از تولید در دستور کار قرار گیرد، تأکید کرد: در پرداخت تسهیلات باید از کارآفرینان و تولیدکنندگان حمایت شود.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی خواستار حمایت از تولید کنندگان و کارآفرینان در این استان شد و گفت: در سال جهش تولید باید بیشتر به این موضوعات توجه شود تا آفت‌ها و مشکلات را نداشته باشیم.
برچسب ها: بیرجند ، رئیسی ، دین داری
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°