اسد: ترور، شیوه کار آمریکا است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:19 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۲۱۶۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۸
رئیس جمهور سوریه گفت: هیچ چیز آمریکا را از ارتکاب اعمال شرورانه باز نخواهد داشت، مگر اینکه توازن بین المللی وجود داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 اسد، اظهارات رئیس جمهوری آمریکا را مبنی بر اینکه قصد ترور وی را داشته است، نشان دهنده سیاست مبتنی بر ترور و حذف افراد از سوی ایالات متحده دانست و بر لزوم ایجاد یک موازنه بین المللی برای بازدارندگی و مجازات«اقدامات شرورانه» این کشور تاکید کرد.

رئیس جمهور سوریه در گفتگو با اسپوتنیک افزود: ترور، شیوه کار آمریکا به شمار می‌رود و این چیزی که همواره در طول دهه‌های گذشته در هر مکانی و در مناطق مختلف جهان انجام داده است و از این رو این مسئله چیز تازه‌ای نیست.

وی افزود: این نوع طرح‌ها به دلایل مختلف همواره وجود دارد و ما باید این موضوع را در سوریه با توجه به درگیری با آمریکایی ها، انتظار داشته باشیم.

رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد که آن‌ها سرزمین ما را اشغال و از تروریست‌ها حمایت می‌کنند، انجام چنین امری قابل انتظار و امری بدیهی است.

اسد تاکید کرد: هیچ چیز آمریکا را از ارتکاب این نوع اعمال شرورانه و ترور باز نخواهد داشت مگر اینکه یک توازن بین المللی وجود داشته باشد، به گونه‌ای که آمریکا نتواند از جنایات خود رهایی یابد، در غیر این صورت واشنگتن به ارتکاب این نوع اعمال در مناطق مختلف جهان ادامه خواهد داد و هیچ چیز جلودارش نخواهد بود.

ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، ۲۶ شهریور در گفتگو با فاکس نیوز یادآورشد که قصد داشت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه را ترور کند، اما جیمز متیس وزیر دفاع پیشین ایالات متحده با این طرح مخالفت کرد.

باب وودوراد روزنامه‌نگار آمریکایی در سال ۲۰۱۸ در کتابش نوشت که ترامپ از متیس خواسته بود تا اسد را ترور کند.

تلاش ترامپ برای ترور اسد پس از آن صورت گرفت که ادعا شد در آوریل ۲۰۱۷ حمله‌ای علیه شهروندان سوری انجام شده است.

ترامپ پیشتر، خبر‌ها در مورد قصد خود برای ترور اسد را تکذیب کرده بود.

متیس در اواخر سال ۲۰۱۸ و بدنبال اعلام ناگهانی ترامپ برای خروج نظامیان آمریکایی از سوریه، استعفا کرد.

ترامپ در مصاحبه با فاکس نیوز به انتقادات قبلی خود از متیس ادامه داد و گفت: معتقدم، او ژنرال بسیار بدی بود.
 
او رهبر بدی بود و کارش را در مقابله با داعش انجام نمی‌داد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°