تاثیر مجالس دانش آموزی بر تربیت اجتماعی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:26 - چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۲۱۸۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: برگزاری مجالس دانش‌آموزی در تربیت سیاسی و اجتماعی دانش‌آموزان بسیار موثر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، درباره برنامه‌های تحولی این معاونت گفت: وزارت آموزش و پرورش در نظر دارد که به ساحت تربیت اجتماعی دانش‌آموزان که در آینده آن‌ها موثر است، بپردازد.
 
وی گفت: در واقع مهم‌ترین ساحت از سند تحول بنیادین که می‌تواند دانش‌آموزان را برای زندگی در آینده آماده کند، تربیت سیاسی و اجتماعی آنهاست.

وی ادامه داد: ساحت تربیت سیاسی و اجتماعی دانش‌آموزان احساس خودباوری، اعتماد به نفس، تقویت هویت دینی و ملی، مسئولیت پذیری، پرسشگری را در دانش‌آموزان فعال و می‌تواند ما را به اهداف سند تحول بنیادین نزدیک کند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش یادآورشد: پیشتر در وزارت آموزش و پرورش یک مجلس ملی دانش‌آموزی بود، اما درحال حاضر قرار است که ۳۲ مجلس دانش‌آموزی جدید در سطح استان‌ها شکل گیرد.

کاظمی افزود: انتخابات دانش‌آموزی کشور امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی و بدون حضور فیزیکی دانش‌آموزان انجام شد، به منظور این کار یک سامانه طراحی شد که دانش‌آموزان در آن به تبلیغات و ایراد سخنرانی پرداختند و رزومه خود را برای سایر دانش‌آموزان به اشتراک گذاشتند و در نهایت دانش‌آموزان در همین سامانه به همسالان خود رای دادند.

وی در ادامه گفت: درصد هستیم تا مجالس دانش‌آموزی در استان‌ها برگزار شود و به جای سالی یک جلسه در هرفصل استان‌ها یک مجلس دانش‌آموزی برگزار شود و دانش‌آموزان به جلسات و کمیسیون‌های ادارات آموزش و پرورش استان‌ها متصل شوند.

کاظمی، برگزاری مجالس دانش‌آموزی را در تربیت سیاسی و اجتماعی، افزایش آگاهی، اعتماد به نفس، مطالبه گری و نقادی دانش‌آموزان بسیار موثر دانست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۴°