تسهیلات خرید زعفران، هزار میلیارد تومان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:59 - چهارشنبه 12 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۲۲۰۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۴
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی: یک هزار میلیارد تومان با کارمزد 15 درصد در اختیار خریداران زعفران قرار داده می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدعلی طهماسبی، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ گفت: سطح کشت زعفران در ایران حدود ۱۲۰ هزار هکتار است با تولید سالانه بالغ بر ۵۰۰ تن که بیش از ۲۸۰ تن آن صادر می‌شود.

طهماسبی گفت:زعفران عمدتا در استان‌های خراسان کشت می‌شود و به دلیل نیاز آبی کم و باز دهی مطلوب در اراضی کوچک، در سایر استان‌ها هم کشت می‌شود.

عضو شورای عالی زعفران گفت: زعفران در کشور اشتغال زایی بالا، تولید و قیمت مناسبی دارد به چندین کشور صادر می‌شود.

اوگفت: صادرات زعفران در سال‌های گذشته موجب شده تا صنایع بسته بندی رشد خوبی داشته باشد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: یک هزار میلیارد تومان با کارمزد ۱۵ درصد در اختیار خریداران زعفران قرار داده می‌شود.

علی حسینی، عضو شورای عالی زعفران، در گفتگوی تلفنی با برنامه گفت:در جلسه‌ای با حضور تولید و صادرکنندگان زعفران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، قیمت زعفران تعیین شد.

حسینی در سال‌های گذشته سازمان تعاون روستایی حجمی از زعفران خریداری می‌کرد و در انبار‌های مختلفی نگهداری می‌کرد که درسال جدید مقرر شد اعتباری در اختیار صادرکنندگان و فعالان این بخش قرار گیرد تا خودشان هم خرید و هم صادرات آن را مدیریت کنند.

او با انتقاد از اختصاص رقم پایین به این امرگفت: به نظر می‌رسد هزار میلیارد تومان برای خرید زعفران رقمی کمی باشد و این مبلغ نمی‌تواند جوابگوی خرید بیش از ۵۰ تن باشد و باید اعتبار بیشتری به این امر اختصاص یابد و صادرات زعفران باید روان سازی شود.

عضو شورای عالی زعفران گفت: وزارت صمت و جهاد کشاورزی هر دو باید هماهنگ باشند تا قیمت زعفران با افت شدید قیمت روبرو نشود و محصول روی دست کشاورزان نماند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°