هنرمندان هنرکارت می‌گیرند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:06 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۲۲۰۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۶
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: ثبت نام برای هنرکارت تمدید شده و سه، چهار روز دیگر ادامه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حسین سیدزاده در برنامه شهرفرنگ شبکه خبر با اعلام این موضوع درباره هنر کارت توضیح داد: هنرکارت در درجه اول کارت شناسایی و کارت عضویت هترمندان است و در درجه دوم یک کارت بانکی است که عمده کمک‌ها و حمایت‌ها از طریق آن پرداخت می‌شود.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: هنرکارت، یک کارت رفاهی هم هست و با آن هنرمندان می‌توانند در استفاده از برخی مجموعه‌ها و فروشگاه‌ها و سینما‌ها و ... از تخفیفات استفاده کنند و تا الان ۱۰ مجموعه تجاری خوشنام برای همکاری اعلام آمادگی کرده اند.

سیدزاده با اشاره به تاسیس صندوق اعتباری حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران از سال ۸۳ درباره ماموریت صندوق گفت: ماموریت صندوق حمایت از هنرمندان و نویسندگان و روزنامه نگاران حرفه‌ای است یعنی کسانی که از طریق هنر و نویسندگی ارتزاق می‌کنند و شغل دیگری ندارند.

او با اشاره به تعطیلی کسب و کار‌های هنری و فرهنگی به دلیل کرونا گفت: تصمیم گرفته ایم برای حمایت از اهالی فرهنگ و هنر مبلغی را معوّض بیکاری به آن‌ها پرداخت کنیم و ۱۲۰ میلیارد تومان برای همه هنرمندان اختصاص یافته است که به همه ۷۷ هزار عضو صندوق که ثبت نام کنند می‌توانیم ۱.۵ میلیون تومان پرداخت کنیم.

سیدزاده از راه اندازی مرکز تلفن صندوق هنر به زودی خبر داد و گفت: در مجموعه صندوق اعتباری هیچ هنرمندی نباید نگران هزینه‌های درمانی اش باشد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنرگفت: ۳۰ هزار هنرمند را تا امروز بیمه تکمیلی کرده ایم و تا پایان آبان تمام خسارت‌ها که با تاخیر مواجه شده به روز می‌شود. سیدزاده در خصوص بیمه تامین اجتماعی و بیمه تکمیلی هنرمندان و نویسندگان اینگونه توضیح داد:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°