کسری بودجه آمریکا به ۳.۱ تریلیون دلار رسید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 05 مرداد 1400
کد خبر : ۸۰۲۲۲۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۳
دفتر بودجه کنگره روز پنجشنبه اعلام کرد که کسری بودجه آمریکا در ماه‌های پایانی سال ۲۰۲۰ به ۳.۱ تریلیون دلار رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از شبکه‌ای بی سی نیوز، دفتر بودجه کنگره در حالی پیش بینی خود از کسری بودجه در آمریکا را اعلام می‌کند که آمار رسمی کسری بودجه ایالت متحده در اواخر این ماه توسط وزارت خزانه داری منتشر خواهد شد.

از زمان روی کار آمدن ریاست جمهوری دونالد ترامپ، کسری بودجه آمریکا به دلیل کاهش مالیات غیرمستقیم و افزایش هزینه‌های مربوط به دفاع و اولویت‌های داخلی، رشد چشمگیری داشته است.

شیوع ویروس کرونا و واکنش گسترده دولت در تصویب بسته‌های حمایتی، کسری بودجه امسال آمریکا را بسیار تشدید کرد.

ایالات متحده در حالی شاهد کسری بودجه ۳.۱ تریلیون دلاری در ماه‌های آخر سال ۲۰۲۰ است که پیش از این بیشترین حجم کسری بودجه این کشور در سال ۲۰۰۹ حدود ۱.۴ تریلیون دلار بوده است.

براساس گزارش وزارت خزانه داری آمریکا، دولت ترامپ در سال جاری به دلیل چالش‌های اقتصادی از جمله شیوع ویروس کرونا تا کنون ۶ تریلیون دلار هزینه کرده است، در حالیکه کل هزینه‌های واشنگتن در سال ۲۰۱۹ حدود ۴.۴ تریلیون دلار بوده است.

شکاف عمیق میان هزینه‌ها و درآمد‌ها در دولت آمریکا نشان دهنده آن است که چه میزان اقتصاد ایالت متحده در برابر تاثیر اقتصادی ویروس کرونا شکننده بوده است.

دفتر بودجه کنگره (CBO) یک آژانس فدرال در حوزه قانونگذاری دولت آمریکا است که بودجه و اطلاعات اقتصادی را به کنگره ارائه می‌دهد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °