ادامه درگیری‌ها در قره باغ
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:45 - دوشنبه 05 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۲۲۳۱
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان از ادامه درگیری‌ها طی شب گذشته در مناطق مختلف خطوط تماس میان نیرو‌های نظامی ارمنستان و جمهوری آذربایجان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز در سیزدهمین روز از درگیری‌ها، با اشاره به ادامه درگیری‌های شدید نیرو‌های دو کشور در بعد از ظهر و شب گذشته اعلام کرده است نیرو‌های جمهوری آذربایجان در تمام محور‌ها با انجام عملیاتی، هماهنگی نیرو‌های ارمنستان را ازبین برده و نوعی نابسامانی در بین نیرو‌های این کشور بوجود آمده است.

براساس این گزارش براثر حملات نیرو‌های جمهوری آذربایجان مقر فرماندهی هنگ پنجم خط شکن ارمنستان نابود و فرمانده گردان دهم این هنگ زخمی و تعداد زیادی از دیگر نیرو‌های این هنگ کشته و زخمی شده اند.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان افزوده است در نتیجه آتش سنگین ارتش جمهوری آذربایجان به یک پادگان در شهر "خانکندی" نیرو‌های ارمنستان از این پادگان تخلیه و براثر ضربه به یکی از پناهگاه‌های این پادگان تعداد زیادی از نیرو‌ها کشته وزخمی شدند.

براساس این گزارش در مجموع در شبانه روز گذشته ۱۳ تانک، ۶ قبضه انواع کاتیوشا، ۲ خمپاره انداز، ۳ واحد توپخانه و ۲ سامانه رادار ارمنستان منهدم شده است و دریک رشته عملیات دیگر ۶ تانک ارمنستان بطور سالم به دست نیرو‌های جمهوری آذربایجان افتاده است.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان همچنین در خبری دیگر با اعلام اینکه پرچم جمهوری آذربایجان در شهر جبرائیل به اهتزاز در می‌آید به انتشار تصاویری از آزاد سازی و تحت تصرف نیرو‌های آذربایجان بودن این شهرپرداخته است.

شهر جبرائیل چند روز پیش توسط نیرو‌های جمهوری آذربایجان آزاد شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°