احتمال تعطیلی تهران در هفته پیش رو
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:46 - پنجشنبه 08 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۲۲۳۸
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران از درخواست ادامه محدودیت ها در تهران خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر علیرضا زالی در گفتگو با شبکه خبر درباره آخرین نتیجه جلسه امروز ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران افزود: برای هفته پیش رو به دلیل استمرار مشکلات تهران به عنوان یک استان قرمز درخواست تمدید تعطیلات را داریم.
 
وی گفت: ممکن است هفته آینده مداخلاتی درباره محدودیت‌های جدید در تهران داشته باشیم.
 
فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران افزود: براساس تصمیم گیری‌های امروز مداخلات ما محدودیت‌های بیشتر برای کارکنان و همین طور سفر‌های درون شهری اعمال خواهد شد.
 

فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران گفت: لازم است ظرفیت های درمانی، بستری و تجهیزاتی مورد توجه بیمه ها قرار بگیرد.

دکتر زالی افزود: با توجه به وجود مسائل و مشکلات مالی، اعتباری و بیمارستانی درخواست داریم که بیمارستان ها تنها نمانند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران با بیان اینکه نیروی های انسانی خسته شده اند، افزود:  احتیاج به ترمیم و استخدام نیروهای جدید داریم.

دکتر زالی تاکید کرد: پیشگیری بهترین راه درمان است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران با اشاره به استفاده از همه ظرفیت‌ها برای پیشگیری و کنترل کرونا افزود: با توجه به فرمان مقام معظم رهبری که اعلام کردند همه ظرفیت‌های نیرو‌های مسلح در اختیار ستاد ملی مقابله با کرونا قرار بگیرد، دوستان ما در این بخش امروز در جلسه اعلام آمادگی کامل کردند.
 
وی گفت: از همه ظرفیت‌های نیرو‌های مسلح برای مهار کرونا استفاده خواهیم کرد.
 
فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران افزود: در جلسه امروز راهکار‌های افزایش ظرفیت بیمارستان‌ها بررسی و پیشنهاد‌های خوبی ارائه و قرار شد از طریق معاون بهداشت و درمان وزارت بهداشت به همه بیمارستان‌ها ابلاغ شود.
 
دکتر زالی گفت: همچنین در جلسه امروز درخواست کردیم ظرفیت‌های درمانی تحت حمایت بیمه‌ها قرار بگیرند و از طریق حمایت مالی سازمان برنامه و بودجه به موضوع بیمه‌های تکمیلی، بیمه‌های پایه و پوششی رسیدگی شود.
 
وی افزود: با توجه به پایان یافتن منابع دارویی بیمارستان‌ها درخواست کردیم این منابع تأمین شود، چون بسیاری از بیمارستان‌ها در طول درمان بیماران منابع دارویی و وسایل شخصی درمانی را از دست داده اند که از دولت می‌خواهیم کادر درمان بیمارستان‌ها تنها نمانند و هر چه سریعتر منابع مالی و درمانی به بیمارستان‌ها تزریق شود.
 
فرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران گفت: امروز همه مسئولان درمان تهران در جلسه حاضر شدند تا کمک کنند مشکلات درمانی کاهش پیدا کند، اما اگر در سطح جامعه دستورالعمل‌ها رعایت نشود، روز‌های سخت تری خواهیم داشت.
 
 
 

 

 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۲°