لبیک نیرو‌های مسلح به فرمان فرمانده معظم کل قوا در خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:01 - جمعه 09 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۲۲۳۹
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
سخنگوی سپاه از دستور فرمانده کل سپاه برای بسیج همه امکانات و ظرفیت‌های درمانی این نهاد برای خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار سرتیپ دوم رمضان شریف گفت: بر اساس دستور سردار سرلشکر سلامی مقرر شده است همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های پزشکی این نهاد شامل مراکز درمانی و بیمارستان‌های ثابت و سیار، دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا... با آرایش جدید و همه جانبه به بیمارن کرونایی در خدمات رسانی کنند.
 
لبیک نیرو‌های مسلح به فرمان فرمانده معظم کل قوا در خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی

وی افزود: بر اساس دستور فرمانده کل سپاه مقرر گردیده است کلیه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های حوزه بهداشت، درمان و علوم پزشکی این نهاد شامل منظومه مراکز درمانی و بیمارستان‌های ثابت و سیار (صحرایی)، دانشگاه علوم پزشکی بقیةالله الاعظم (عج) با آرایش جدید و همه جانبه، عملیاتی و در امتداد خدمت‌رسانی‌های هشت ماه گذشته به ارائه خدمات درمانی مورد نیاز به مبتلایان ویروس کرونا می‌پردازند.

سردار شریف همچنین تقویت اقدامات دفاع زیستی و سازماندهی و نقش آفرینی‌های بسیجیان در مقابله با موج جدید بیماری کووید ۱۹ برای ارائه خدمات بهداشتی پیشگیرانه و تأمین و توزیع اقلام مورد نیاز مردم عزیز در سراسر کشور مانند ماسک و مواد ضد عفونی را از موضوعات مورد تاکید فرمانده کل سپاه در این دستور عنوان کرد.

معاون هماهنگ کننده ارتش نیز در پی صدور فرمان فرماندهی معظم کل قوا به رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران همچون ماه‌های گذشته و با توان بیشتر در خدمت مردم شریفمان خواهد بود تا ان شاءالله کمترین آسیب را در زمینه بیماری کرونا داشته باشیم.
 
لبیک نیرو‌های مسلح به فرمان فرمانده معظم کل قوا در خدمت‌رسانی به بیماران کرونایی

امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: از آنجایی که ویروس منحوس کرونا شیوع فراوانی پیدا کرده است و فرماندهی معظم کل قوا در فرمان اخیر ابلاغ فرمودند؛ امکانات بهداشتی نیرو‌های مسلح به صورت کامل در اختیار ستاد ملی مبارزه با کرونا و در خدمت مردم قرار گیرد، ما نیز همزمان با طی مراحل دریافت ابلاغیه فرمان فرماندهی معظم کل قوا از ستاد کل نیرو‌های مسلح، بلافاصله در ارتش جمهوری اسلامی ایران اقدامات لازم را انجام دادیم که اهم آن سیاست گذاری و ابلاغ سامانه بهداشت و درمان ارتش در مکاتبه‌ای به همه مبادی بهداشتی و درمانی نیرو‌های زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی بوده است که با آمادگی صددرصدی تمامی ظرفیت بیمارستان‌ها و امکانات درمانی ارتش را با برنامه ریزی جدید و متناسب با افزایش نیاز‌ها در خدمت به مردم به کار گیرند.

وی افزود: در اسفند ۹۸ نیز پس از شیوع بیماری کرونا، فرماندهی معظم کل قوا تدابیر جدیدی به ستاد کل نیرو‌های مسلح ابلاغ فرمودند که قرارگاهی در سطح ستاد کل نیرو‌های مسلح تشکیل شود و خدمات نیرو‌های مسلح را به مردم توسعه دهد و اقدامات لازم را به عمل آورد، بر مبنای این تدبیر امکانات بهداشتی نیرو‌های مسلح به ویژه ارتش جمهوری اسلامی ایران در سطح کشور گسترش فوق‌العاده‌ای پیدا کرد به طوری که ۳۸ بیمارستان و ۱۲ هزار نفر از کادر درمانی ارتش در خدمت مردم شریفمان بود و صد‌ها تیم پزشکی سیار برای کنترل بیماری و بیماریابی شکل گرفت.

امیر دریادار سیاری خاطرنشان کرد: نقاهتگاه‌های بزرگ و کوچک در کشور در استان‌هایی که ارتش جمهوری اسلامی در آنجا مستقر است شکل گرفت و دیدیم که یک نقاهتگاه ۲۰۰۰ تخت خوابی در کمترین زمان در تهران ایجاد شد. رفع آلودگی در شهر‌ها به ویژه قسمت‌هایی که شیوع بیماری بیشتر بود در سطح وسیعی انجام شد.

معاون هماهنگ کننده ارتش ادامه داد: تاکنون هم برابر همان دستور قبلی امکانات بهداشت و درمان ارتش جمهوری اسلامی ایران تحت کنترل عملیاتی قرارگاه پدافند زیستی حضرت امام رضا علیه السلام ستاد کل نیرو‌های مسلح در حال انجام ماموریت است.

فرمانده قرارگاه پدافند زیستی ارتش تاکید کرد: این قرارگاه همزمان با دغدغه خدمت به مردم شریفمان، حفظ سلامتی و مصونیت تمامی کارکنان پایور و وظیفه ارتش جمهوری اسلامی از ابتلا به بیماری کرونا را نیز مد نظر دارد، چرا که توان دفاعی ما به هیچ عنوان نباید ضعیف شود که الحمدلله در این زمینه بسیار موفق عمل کرده‌ایم.

وی افزود: ارائه خدمات به مردم در سطح جامعه نیز با استفاده از ظرفیت‌های موجود به بهترین شکل انجام شده که البته با فرمان اخیر حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مد ظله العالی) با توان بیشتر و با هماهنگی قرارگاه بهداشتی امام رضا (ع) ستاد کل نیرو‌های مسلح، یار و یاور وزارت بهداشت وخدمتگزار مردم عزیزمان خواهیم بود.

دریادار سیاری با بیان اینکه بیمارستان‌های صحرایی ما آمادگی لحظه‌ای دارد که هر جا لازم شود برپا کنیم، افزود: از آنجایی که نقاهتگاه‌ها در یک مقطع زمانی مورد استفاده قرار نگرفت برخی از آن‌ها برابر درخواست سامانه بهداشت و درمان و دانشگاه‌های استان‌ها جمع شد، اما این آمادگی وجود دارد که هر جا لازم باشد در مقیاس کوچکتر که کاربر بیشتری داشته باشد با سرعت بیشتری نقاهتگاه شکل بگیرد.

معاون هماهنگ کننده ارتش تصریح کرد: ویژگی نیرو‌های مسلح، آمادگی لحظه‌ای است و ما هم این آمادگی را داریم که در کمترین زمان، امکانات بهداشتی و درمانی خود را گسترش دهیم و خدمات لازم را به مردم شریف کشور ارائه دهیم.

وی با اشاره به وضع مطلوب بهداشتی پادگان‌های ارتش گفت: از اسفندماه سال گذشته و از بدو شیوع ویروس کرونا، پادگان‌های ما از نظر کنترل بیماری کرونا مطلوب‌ترین وضع را داشت و این را اعلام می‌کنیم که با توجه به اقدامات شایسته‌ای که مبادی بهداشت و درمان ارتش فراهم آورده‌اند امروز هم بهترین وضع را از نظر بهداشتی و کمترین آسیب را در زمینه بیماری کرونا داریم و هدف ما همین است که به بهترین نحو این بیماری را کنترل کنیم تا ضمن کمک به سازمان‌ها و دستگاه‌های متولی و محور، توان رزمی ما نیز حفظ شود.

دریادار سیاری خاطر نشان کرد: باز هم تاکید می‌کنیم؛ پادگان‌ها قطعا بهترین مکان برای کنترل بیماری کرونا هستند.

پیش از این رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیرو‌های مسلح هم اعلام کرد: ۵۶ بیمارستان نیرو‌های مسلح؛ تجهیز و آماده پذیرش بیماران کرونایی حتی در مناطق مرزی شده اند. سردار عراقی زاده گفت: افزون بر بیمارستان‌های ثابت، آمادگی احداث بیمارستان‌های صحرایی را در هر نقطه‌ای که وزارت بهداشت صلاح بداند داریم.

رهبر معظم انقلاب دیروز به رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح فرمان دادند همه مراکز درمانی نیرو‌های مسلح به بیماران کرونایی اختصاص یابد. سردار سرلشکر باقری هم دستور داد کلیه مراکز درمانی و بیمارستان‌های نیرو‌های مسلح با حداکثر ظرفیت در اختیار بیماران مبتلا به کرونا قرار بگیرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °