چک برگشتی مانعی برای دریافت وام ودیعه نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:21 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۲۳۱۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
رئیس اداره اعتبارات بانک مرکزی: طبق مصوبه ستاد کرونا، افرادی که از تاریخ یکم اسفندماه 98 تا پایان طرح چک برگشتی دارند مانعی برای دریافت وام ودیعه مسکن ندارند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دانشمندی رئیس اداره اعتبارات بانک مرکزی در ارتباط تلفنی با برنامه پیگیری شبکه خبر گفت: در مصوبات ستاد کرونا در رابطه با چک برگشتی ذکر شده چک برگشتی متقاضیان، ذینفعان، ضامنین که از تاریخ ۹۸/۱۲/۰۱ تا پایان اجرای طرح صادر شده باشد، به ایجاد محدودیت تسهیلات مطابق دستورالعمل نمی‌باشد یعنی چک برگشتی در این مدت زمان مانعی برای دریافت تسهیلات ودیعه نمی‌باشد.
 

او افزود: اگر فقط چک برگشتی مشکل دریافت وام ودیعه باشد می‌تواند با ورود به سامانه بانک مرکزی با ذکر شعبه و نام بانک در قسمت شکایات درخواست خود را برای رسیدگی ثبت کند.

دانشمندی گفت: رسیدگی به شکایت ظرف یک هفته پاسخ داده میشود.

در اجرای طرح اگر قرارداد سوری صادر شده باشد و اجارنامه در سیستم ثبت نشده باشد به وسیله بانک‌ها رسیدگی می‌شود و قرارداد‌های سوری شامل دریافت تسهیلات ودیعه مسکن نمی‌شود.

هرگونه شکایت از بانک‌ها در راستای تصمیمات ستاد کرونا رسیدگی می‌شود.

۱۵۴ هزار و ۹۸۹ نفر از ثبت نام کنندگان تعیین شعبه شدند که از این تعداد ۴۴ هزار و ۴۸۲ نفر تسهیلات را دریافت کرده اند مابقی در بانک‌ها پذیرش شده اند که باید حداکثر ظرف دو هفته مدارک را تکمیل کنند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°