توضیحات حریرچی درباره جریمه نقدی متخلفان کرونایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 25 خرداد 1400
کد خبر : ۸۰۲۳۳۶
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۵
معاون کل وزیر بهداشت گفت: راه درمان کرونا، بیمارستان نیست بلکه پیشگیری با رعایت پروتکل ها و مسائل بهداشتی و استفاده از ماسک است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر حریرچی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: ما چند موفقیت بزرگ امروز داشتیم یکی اجباری شدن استفاده از ماسک است و دیگری جریمه کردن کسانی که ماسک نمی‌زنند و سوم هم جایابی و کنترل کسانی است که مبتلا می‌شوند تا در قرنطینه بمانند و بیماری را منتقل نکنند.

معاون کل وزیر بهداشت با بیان این که فعلا پروتکل جدید در اماکن شلوغ و سربسته جدی‌تر اجرا می‌شود افزود: قبلا قرار بود که به کسانی که ماسک نمی‌زنند خدمت ارائه نشود، اما الان مقرر شده که اصلا از ورود افراد بدون ماسک برای دریافت خدمات جلوگیری شود. او با اشاره به جریمه اماکن عمومی و فروشگاه‌ها و رانندگان تاکسی و مردم عادی در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توضیح داد:
حریرچی با بیان این که امیدواریم که همه ماسک بزنند و پروتکل‌ها رارعایت کنند تا نیازی به جریمه نباشد گفت: در خیابان کسی از کسی پول نمی‌گیرد و جرائم از حساب یارانه‌ای یا حقوق و شیوه‌های دیگر از متخلفان اخذ می‌شود.

او با بیان این که متاسفانه وضعیت بسیار نگران کننده است گفت: به همه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی گفته شده تا پذیرش بیماران غیرکرونایی را تعطیل کنند، تاکنون که بیماری بیرون نمانده، اما در تهران ۱۷۵ تا ۲۰۰ درصد موارد بستری ما از ترخیصی‌ها بیشتر است.

معاون کل وزیر بهداشت گفت: راه مقابله با کرونا پیشگیری و رعایت پروتکل هاست. اکثر دارو‌ها موثر نیستند و بسیاری از دارو‌های ویروسی عوارضشان بالاست و در بسیاری از کشور‌ها موارد زیادی از مرگ و میر‌ها بر اثر استفاده از خود این دارو‌ها رخ می‌دهد.
حریرچی گفت: میزان ابتلا و فوت در استان‌های تهران و اصفهان و کردستان و آذربایجان غربی و لرستان افزایشی است.

او با بیان این که متخلف‌ترین جا‌ها نانوایی‌ها و مدارس و رستوران‌ها هستند گفت:رعایت پروتکل از ۸۲ درصد به ۴۲ درصد رسیده که مایه شرمساری است، یعنی ۶۰ درصد مردم ماسک نمی‌زنند و پروتکل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.

معاون کل وزیر بهداشت افزود: دولت و ملت باید به هم کمک کنند اگر رعایت مسائل بهداشتی نشود و میزان استفاده از ماسک به همین روال باشد وضعیت خیلی بدتر خواهد شد.

 

 
 

 

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °