واکنش ها به اقدام جدید آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:30 - چهارشنبه 07 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۲۳۴۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
اقدام آمریکا در تحریم بانک‌ها و موسسات مالی ایران با واکنش و انتقاد کشور‌ها مواجه شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
چین اعلام کرد تحریم جدید علیه ایران به معنی تحریم زندگی مردم ایران است.
هوا چونینگ سخنگوی وزارت خارجه چین: چین خواستار رفع تحریم یکجانبه علیه ایران است. در شرایط کرونایی اقدام آمریکا در تحریم ایران در عرصه حمل و نقل، تجارت، تجهیزات پزشکی و درمانی، زندگی و سلامت مردم ایران را به خطر می‌اندازد.

آلمان هم تاکید کرد با سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران همراهی نخواهد کرد و مخالفت خود را با این سیاست به ویژه در وضعیت شیوع کرونا و بستن راه‌های کمک‌های بشر دوستانه به مردم ایران اعلام کرد.

روزنامه واشنگتن پست با درج خبر تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران نوشت این تحریم‌ها و فشار‌ها ایران را به پای میز مذاکره نخواهد کشاند. این روزنامه، تحریم‌های ترامپ را نمایش انتخاباتی خواند.
واشنگتن پست در ادامه نوشت ترامپ خروج از برجام را بزرگترین دستاورد سیاسی دوران ریاست جمهوری خود می‌داند.
«دانیل فراید»، هماهنگ‌کننده سابق سیاست‌های تحریمی آمریکا گفت تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران پیام به رای دهندگان آمریکایی است.
کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین هم تحریم‌های جدید آمریکا را یک اقدام جنایتکارانه خواند که زندگی شهروندان عادی را در ایران با تروریسم اقتصادی تهدید می‌کند. او از اروپا خواست به وظیفه خود عمل کرده و فقط به ابراز تاسف لفظی اکتفا نکند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۳°