مدیریت پایانه‌های مرزی به وزارت راه محول شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:25 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۲۳۶۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
رئیس جمهور با بیان اینکه مدیریت پایانه‌های مرزی به وزارت راه و شهرسازی محول شد از دستگاه‌های مسئول خواست رفع موانع اداری در روابط تجاری و اقتصادی با همسایگان را در اولویت کاری خود قرار دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آقای روحانی روز یکشنبه در یکصد و هفتاد و دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت پس از ارائه گزارش دستگاه‌های مرتبط از وضعیت تبادلات و مراودات اقتصادی و تجاری با همسایگان، با اشاره به اهمیت راهبردی روابط با کشور‌های همسایه گفت: با تشکیل هر چه سریع‌تر کارگروه و کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های مرتبط با حوزه مراودات تجاری با همسایگان، به صورت منسجم و یکپارچه در جهت رفع مشکلات در این حوزه اقدام شود تا سطح تبادلات تجاری به سطح مطلوب ارتقا یابد.

وی تاکید کرد: دستگاه‌های مسئول موظفند رفع موانع اداری در روابط تجاری و اقتصادی با همسایگان را در اولویت کاری خود قرار دهند و هر گونه ناهماهنگی در رویه‌های اداری را برطرف کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه در شرایطی که سخت‌ترین تحریم‌ها به کشور تحمیل شده، سعی شده ظرفیت‌های صادرات غیرنفتی ارتقا یابد، تصریح کرد: گمرک مکلف است ارزش محصولات صادراتی شرکت‏های پتروشیمی را بر مبنای ارزش پایه صادراتی متناظر اعلامی که به صورت هفتگی توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام می‌شود، محاسبه کند.

وی گفت: در این راستا به منظور ایجاد مدیریت واحد در راستای انسجام بخشی به امور پایانه‌های مرزی کشور مدیریت این پایانه ها، همچون پایانه‌های هوایی و دریایی به وزارت راه و شهرسازی محول شد.

آقای روحانی با تاکید بر تامین نیاز‌ها و کمبود‌های فنی و اداری در این زمینه افزود: وزارت اقتصاد مکلف است با تسریع در رفع نیاز‌ها و تامین تجهیزات گمرکی در گمرکات مرزی امکان ترخیص هر چه سریع‌تر کالا‌ها را فراهم کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°