جهاد خودکفایی گزینه ایران برای مقابله با تحریم‌ آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:52 - چهارشنبه 07 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۲۳۷۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۰
وزیر دفاع از انتقال تجربیات خودکفایی در صنایع دفایی به صنایع هوایی، خودرو، دریایی و ریلی خبر داد و گفت: گزینه اصلی ما در برابر دشمنی‌ها فعالیت در حوزه جهاد خودکفایی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر حاتمی در حاشیه افتتاح نمایشگاه صنایع ریلی درباره همکاری وزارت دفاع و شرکت راه آهن در خصوص خودکفایی صنعت ریلی اظهار داشت: این یک مسیر آزموده شده برای ماست و با این شرایط رو به رو بودیم؛ باید رویکرد جهاد خودکفایی را در شرایط کنونی در پیش بگیریم.

او گفت: در صنعت دفاعی نیز دشمنان می‌خواستند جلوی پیشرفت ما را بگیرند، اما ما با اتخاذ همین روش جهاد خودکفایی توانستیم امروز در شرایط خوبی از نظر دفاعی قرار بگیریم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: با وجود اینکه دشمنان مشکلات زیادی برای ما و مردم ما ایجاد کرده‌اند، اما توانسته‌ایم به جایی برسیم که بسیاری از نیاز‌های خود را تأمین کنیم.
 
او ادامه داد: نیرو‌های مسلح ما نه تنها وابسته نیستند بلکه کاملاً متکی به داخل هستند. در حال حاضر صنایع دفاع یک مجموعه تولیدکننده و صادرکننده است. ما دفاتر متعدد طراحی و توسعه فناوری داریم، همچنین مجموعه‌های ساخت قابل توجهی در این صنایع شکل گرفته است، با این ساز و کار توانسته‌ایم با روش ارتقا کیفیت دست یابیم و از سوی دیگر قیمت تمام شده را کاهش دهیم.

امیر حاتمی با بیان اینکه در تلاشیم این تجربه را به همه بخش‌های کشور اعم از خودرو، دریایی، هوایی و ریلی منتقل کنیم، افزود: اصل این ساز و کار بسیار با ارزش است و ما با ظرفیت مازاد خود، به راه آهن کمک می‌کنیم.

وزیر دفاع گفت: اما اول دفاع، دوم دفاع، سوم دفاع و در مراحل بعد به سایر بخش‌ها کمک خواهیم کرد. این همکاری‌ها با راه آهن منسجم خواهد شد و کمک می‌کنیم در صنعت ریلی وابستگی به خارج قطع شده و خودکفا شویم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °