سرنوشت تاریک ۲۸۰ گود پرخطر در پایتخت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:34 - شنبه 10 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۲۳۸۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۹
معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران اعلام کرد: در شهر تهران حدود ۱۸ هزار طرح در حال اجرا است که از این تعداد حدود ۲۸۰ مورد گودبرداری و تعدادی از آنها رها شده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
منصور درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران در گفتگوی ۱۸:۳۰ گفت: در تهران هزینه‌های نیلینگ و سازه نگهداری را از مالکان دریافت کردیم و اخطار‌های لازم را داده ایم اما در صورتی که فعالیتی در ملک انجام نشود وگودال پر نشود، شهرداری اقدام به پرکردن گودال‌ها می‌کند.

درجاتی گفت: شرایط اقتصادی کشور به گونه‌ای است که قیمت مصالح، عملیات ساختمانی، تجهیزات و ماشین آلات دائما در حال نوسان است که این موضوع موجب تاخیر در عملیات ساختمانی می‌شود.

او درباره اتفاق اخیر در محله فلاح تهران گفت: سازنده این ملک در سال ۹۷ پروانه تخریب گرفته و در سال ۹۸ شروع به کار کرده که به علت موارد مختلف از جمله مقاوم سازی، شرایط خاک و  مشاعات ملک بار‌ها اخطار دریافت کرده بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: عملیات ساختمانی و عمرانی در شهر تهران با سایر شهر‌ها متفاوت و با چالش‌های مختلفی روبرو است.

درجاتی گفت: برای تعیین تکلیف گودهای موجود در تهران باید اداره ای مخصوص که متولی آنها باشد راه اندازی شود.


عبدالرضا گلپایگانی، معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران در ارتباط اینترنتی با برنامه گفت: مسئولیت گودبرداری در مرحله اول به عهده فردی است که از شهرداری پروانه گرفته است.

او گفت: برخی از ساختمان‌ها پس از گودبرداری به علت نوسان قیمت، مسائل اقتصادی و حقوقی بین مالکان رها می‌شود؛ این درحالیست که سازه‌های نگهدارنده عمر مشخصی دارند و شهرداری مداوم در حال پایش این سازه‌ها است و اخطار‌های لازم را به مالکان می‌دهد.

معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران اعلام کرد: در شهر تهران حدود ۱۸ هزار طرح در حال اجرا است که از این تعداد حدود ۲۸۰ مورد گودبرداری و رها شده اند.


سعید سعیدیان، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در ادامه برنامه در ارتباط اینترنتی گفت: در حادثه محله فلاح تهران، مهندسان ما در سه مقطع: ۲۸ بهمن ۹۸، ۱۰ اردیبهشت و ۱۱ خرداد ۹۹ اخطار‌ها و تذکرات لازم را به مالکان داده بودند و کاری جز اخطار و تذکر از دست ما ساخته نیست.


محمود قدیری، معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی هم در ادامه برنامه اعلام کرد: گود‌های رها شده در تهران به دلایل مختلف کم نیست و قوانین شفافی در این زمینه نداریم.

به گفته او به علت هزینه بالای نگهداری سازه‌ها، ارگان‌های دولتی قادر به تامین مالی آن‌ها نیستند.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°