فاصله بین اوج‌های کرونا در حال کوتاه شدن است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 28 خرداد 1400
کد خبر : ۸۰۲۳۹۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران اعلام کرد: تا پایان فصل سرما باید در انتظار پیک‌های کرونا باشیم، حتی اگر هفته آتی به آرامش برسیم باید بدانیم که این آرامش گذراست، همچنین بررسی‌ها نشان داده که فاصله بین پیک‌ها در حال کوتاه شدن است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر علیرضا زالی در جلسه‌ای که امروز یکشنبه با حضور مدیران پرستاری بیمارستان‌های دانشگاه برگزار شد، با اشاره به ابتلای تعدادی از کادر درمان و همچنین به شهادت رسیدن برخی از پرستاران در جریان مبارزه با کرونا، یادآور شد: این روز‌ها سرمایه اجتماعی انباشته شده برای کادر درمان به ویژه گروه پرستاری بی نظیر است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به شروع موج سوم کرونا توضیح داد: به نظر می‌رسد این اوج گرفتن خیلی هولناکتر، عظیمتر و با دامنه عمیقتر از موج‌های قبلی باشد. پیش بینی می‌شود با افزایش تعداد بیماران بدحال تری نسبت به هفته‌های گذشته روبه رو باشیم.

دکتر زالی با اشاره به فشار مضاعفی که در مواجهه با بیماران بدحال به پرستاران وارد می‌شود، گفت: تقریبا می‌توان گفت وضعیت هیچ بیمار کرونایی در بیمارستان قابل پیش بینی نیست و ممکن است بیماری که امروز با حال عمومی خوب و وضعیت تنفسی مطلوب به بیمارستان مراجعه کرده است، فردا سرنوشت متفاوتی پیدا کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه رفتار این ویروس در تهران سینوسی است، یادآور شد: تا پایان فصل سرما باید در انتظار پیک‌های کرونا باشیم، حتی اگر هفته آتی به آرامش برسیم باید بدانیم که این آرامش گذراست، همچنین بررسی‌ها نشان داده که فاصله بین پیک‌ها در حال کوتاه شدن است.

او ادامه داد: اگر بین پیک اول و پیک دوم چند هفته فرصت ریکاوری وجود داشت، پیک دوم و سوم به یکدیگر وصل شد و ریکاوری صورت نگرفت.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا تصریح کرد: ما در حوزه درمان نیاز به تزریق نیروی انسانی جدید داریم.

او گفت: مدیران پرستاری بیمارستان‌ها به عنوان دیده وران خط مقدم نبرد با کرونا عمل می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: خستگی مزمن نیرو‌های انسانی و همچنین مواجهه با حجم کثیری از ویروس باعث افزایش احتمال ابتلای نیرو‌های پرستاری به کرونا می‌شود.

او با تاکید بر اهمیت سیاست گذاری در حوزه بهداشت، بر ضرورت افزایش ارتباط نزدیک و ارگانیک مترون‌ها و دفتر پرستاری با حوزه بهداشتی تاکید کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °