دیدار رئیس رسانه ملی با فرمانده نیروی انتظامی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 01 تير 1400
کد خبر : ۸۰۲۳۹۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۳
رئیس رسانه ملی در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی با بیان نقاط اشتراک رسانه ملی و نیروی انتظامی کشور، بر اهمیت همکاری و هماهنگی بیشتر این دو دستگاه با یکدیگر برای حفظ امنیت و آرامش مردم در شرایط حساس کنونی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر علی عسکری در این دیدار با بیان اینکه نیروی انتظامی نیروی نظم بخش داخلی کشور است، گفت: مأموریت نیروی انتظامی‌کشور حفظ و برقراری امنیت داخلی است و مأموریت رسانه ملی، ساماندهی افکار عمومی و رفتار درست اجتماعی است که بر تصور مردم از موضوعات مختلف و ارکان نظام از جمله تصویر نیروی انتظامی اثر گذار است.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به اوضاع کنونی کشور گفت: کشور ما اکنون با آمریکا، صهیونیسم و کشور‌های مرتجع منطقه رویارویی نفس گیری دارد و همه باید با هوشیاری کامل حرکت کنند.

او افزود: دشمن بسیار فعال است و می‌کوشد با برهم زدن افکار عمومی و آرامش مردم برخی انتقادات را به نارضایتی در کشور تبدیل کند و آرامش روانی جامعه را برهم زند و در این میدان نقش رسانه ملی و نیروی انتظامی‌بسیار مهم است.

لزوم صیانت از حریم کشور و تأمین آرامش و امنیت برای مردم
دکتر علی عسکری با تأکید بر اینکه رسانه ملی یار نیروی انتظامی و نیروی انتظامی یار رسانه ملی است، گفت: امیدوارم در این برهه زمانی و مقطع حساس با نهایت هماهنگی در مسیر حفظ آرامش مردم عمل کنیم، چراکه صیانت از حریم کشور و تأمین آرامش و امنیت برای مردم از مهم‌ترین امور است.

رئیس رسانه ملی همچنین از لزوم تشکیل کمیته مشترک میان رسانه ملی و نیروی انتظامی سخن گفت و افزود: این کمیته می‌تواند هم برای اطلاع رسانی از رویداد‌ها نقش هماهنگی میان دو دستگاه را داشته باشد و هم می‌تواند در مطالعات مشترک بر موضوعاتی، چون حفظ امنیت و آرامش در جامعه یا تصویر نیروی انتظامی در افکار عمومی‌برنامه­ ریزی داشته باشد.

سوژه خوب برای تولید برنامه بسیار مهم است
او افزود: مدیریت خوب در ترافیک و فضای مجازی نیز از موضوعاتی است که این کمیته به همراه سایر موضوعات می‌تواند پیگیری کند و رسانه ملی نیز با دو معاونت مرتبط با فضای مجازی خود همکاری مشترکی با ناجا خواهد داشت.

رئیس سازمان صداوسیما سپس با اشاره به هفته نیروی انتظامی، از ظرفیت‌های رسانه ملی برای تبیین خدمات پلیس و نمایش اهمیت و اقتدار این نیرو سخن گفت و تأکید کرد: سوژه خوب برای تولید برنامه بسیار مهم است و نیروی انتظامی می‌تواند در این زمینه بسیار فعال باشد.

او با اشاره به جذابیت گونه آثار نمایشی پلیسی و ساختار جذاب معما گونه آن گفت: این گونه بسیار جذاب است، اگر سوژه مناسبی ارائه شود می‌تواند محمل خوبی برای ارائه پیام در این زمینه باشد و باید در این خصوص همکاری نزدیک­‌تری داشته باشیم.
 
تهیه برنامه هایی با پیشنهاد سوژه نیروی انتظامی
دکتر علی عسکری همچنین با بیان ویژگی‌های مستند‌های پژوهشی و تحقیقی گفت: می‌توان در این زمینه بسته خبری تحقیقی و پژوهشی بر اساس سوژه‌هایی که نیروی انتظامی ارائه می‌دهد ساخت و ارائه داد.

او ابراز امیدواری کرد: با خلاقیت و توانایی نیروی انتظامی و پشتیبانی رسانه ملی کار‌های موثری تولید و برای تبیین خدمات این نیرو روانه آنتن شود.

سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی‌کشور نیز در این نشست با قدردانی از تلاش‌های رسانه ملی در تبیین دستاورد‌های دستگاه‌های مختلف گفت: به نمایندگی از نظام و همه مسئولان و کسانی که دلسوز این انقلاب هستند از رسانه ملی برای تبیین دستاورد‌ها و کار‌هایی که در کشور انجام می‌شود قدردانی می‌کنم.
 
رسانه ملی، همچنان مورد اعتماد مردم است
او با اشاره به تلاش دشمنان برای از بین بردن اعتماد مردم به رسانه ملی گفت: با وجود تلاش فراوان دشمن در این زمینه رسانه ملی، همچنان مورد اعتماد مردم است و مردم آن را رسانه اولی می‌دانند.

سردار اشتری با اشاره به هفته نیروی انتظامی‌که هرسال در هفته‌های اول مهر ماه برگزار می‌شد، گفت: امسال به علت هم­زمانی این هفته با اربعین حسینی کمی‌با تأخیر و از ۲۷ مهر مطابق با اول ربیع الاول هفته نیروی انتظامی آغاز می‌شود و تا دوم آبان ادامه خواهد داشت.

فرمانده نیروی انتظامی‌با بیان اینکه پلیس امروز حافظ جان و مال وناموس مردم است، گفت: نیروی انتظامی از جمله نهاد‌هایی است که مستقیم در خدمت مردم است.

او با اشاره به برگزاری سالانه این نشست در رسانه ملی همزمان با هفته ناجا گفت: هدف این است که جنبه اقتداری و در عین حال رأفت و مهربانی پلیس با مردم را در تعامل با رسانه ملی تبیین کنیم و مردم بدانند که پلیس با کسانی که مخل نظم و امنیت آن‌ها می‌شوند، با برخورد قاطعانه مواجه می‌شود و برای خدمت رسانی هر چه بهتر به مردم تلاش می‌کند.

سردار اشتری در پایان بر همکاری بیش­تر با رسانه ملی در زمینه فعالیت‌های علمی و پژوهشی به منظور تقویت امنیت اجتماعی تأکید کرد و گفت: نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد محبوبیت نیروی انتظامی افزایش یافته و رسانه ملی در شکل ­دهی به افکار عمومی در این زمینه بسیار موثر بوده است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °