حاجی بابایی: هیچ قانونی نباید مانع تولید مسکن شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 26 شهريور 1400
کد خبر : ۸۰۲۴۰۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۸
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد که هر قانونی از جمله طرح اخذ مالیات از خانه های خالی نباید به روند تولید مسکن لطمه بزند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حاجی بابایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در باره علت کشدار بودن اجرای طرح اخذ مالیات از خانه های خالی گفت: همیشه در اینگونه موارد نخستین موضوعی که طرح می شود برخورد جدی است، اما باید توجه داشت که هر گونه سیاست گذاری که لطمه به روند خانه سازی بزند، مضر است و در طراحی و اجرای قوانین باید به این امر دقت کرد.

وی با بیان اینکه وام مسکن قطعا برای خانه دار شدن کافی نیست، افزود: دولت مبالغ زیادی را برای مقابله با کرونا و آثار آن اختصاص داد و اکنون 20 هزار میلیارد تومان برای وام مسکن در نظر گرفته شده است.

حاجی بابایی گفت: اگر قرار باشد این مبلغ را با همین روند پرداخت کنند، به 700 هزار نفر وام پرداخت می شود در حالی که ما 7 میلیون و 700 هزار مستاجر داریم که 2 میلیون نفر از آنها در اولویت هستند.

وی افزود: برای پرداخت همین میزان وام به این 2 میلیون نفر به 60 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: اگر رقم وام ها دو برابر شود دولت به 120 هزار میلیارد تومان بودجه برای این 2 میلیون نفر نیاز دارد که رقم بسیار بالایی است.

وی تصریح کرد: بانک باید برای پرداخت وام اراده داشته باشد و وقتی مسئولیتی بر عهده کسی گذاشته می شود باید منابع آن نیز تامین شود.

حاجی بابایی افزود: اگر بتوانیم سالانه یک میلیون مسکن بسازیم بسیاری از مشکلات حل می شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °