ماه‌های سرد و پر بارش پیش رو
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:49 - دوشنبه 05 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۲۴۳۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۶
رئیس سازمان هواشناسی با بیان اینکه پیش بینی های هواشناسی را جدی بگیریم گفت: زمستان امسال احتمال زیاد شاهد روز های سرد و چندین برف سنگین خواهیم بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 "سحر تاجبخش" در گفتگو با ۱۸:۳۰ با بیان اینکه سال زراعی گذشته پرباران بوده است، گفت: بارش‌های از ابتدای مهر گذشته تا پایان شهریور (سال زراعی) از میزان نرمال بیشتر بوده است. بیشترین مقدار بارش‌ها در سال زراعی گذشته ارتفاعات البرز و کمترین مقدار در غرب کشور و حاشیه زاگرس بوده است.

او در بخش پیش بینی‌های بلند مدت سازمان هواشناسی اعلام کرد:امسال در نوار شمالی کشور کاهش دما را خواهیم داشت. نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد بجز شهر‌های جنوبی کشور در مابقی مناطق کشور و مرتفع، هوای سرد و بارش‌ها را خواهیم داشت، اما نمی‌توان باقاطعیت گفت در زمستان امسال شاهد چند بارش سنگین برف خواهیم بود.

وی افزود: این وضع در کل کشور پیش بینی می‌شود.

خانم تاجبخش گفت: این وضعی است که نقشه‌های هواشناسی هم اکنون نشان می‌دهد و چنانچه تغییراتی در آن رخ دهد، اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران در گفتگوی تلفنی از اقدامات انجام شده برای آغاز فصل سرما و بارندگی ها گفت و افزود: مطابق هر سال دستور العمل های آمادگی برای شروع بارندگی ها به استان ها اعلام شده است.
 
"اسماعیل نجار " از غافلگیری بارندگی ها در سال گذشته گفت و افزود: سال گذشته برخی استان ها پس از چند سال خشکسالی و کم بارش آماده بارندگی های سیل آسا را نداشتند و جدی نمی گرفتند. 
 
او گفت: تجربه سال گذشته باعث شد به لایروبی رودخانه های و مسیر آبراهها توجه بیشتری شود.
نجار تامین سوخت نیروگاهها و شناسایی هوایی مناطق با خطر پذیری بیشتر را از اقدامات دیگر سازمان مدیریت بحران اعلام کرد و گفت: بازبینی پل های کم ارتفاع که سال ها بر اساس دبی رودخانه ها و میزان کمِ بارش ساخته شده اند، مورد توجه است.
وی افزود: ساماندهی گروههای جهادی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در کنار بررسی وضعیت عشایر کشور نیز در دستور کار پیش از فصل سرما و بارندگی است.
نجار ارتقاء فرهنگ عمومی را هسته اصلی مدیرت بحران و آمادگی برای روزهای بارندگی اعلام کرد و گفت: توصیه می کنیم مردم خود را برای روزهای بحرانی و پر بارش آماده کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°