کسر بودجه 70 هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:31 - چهارشنبه 07 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۲۴۸۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹
معاون اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال سازمان تامین اجتماعی بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد که در این راستا باید حق بیمه شدگان مشخص شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا حجت الله میرزایی در نشست شورای اداری الیگودرز اظهار داشت: معاونت ستادی وظیفه پیگیری و نظارت بر اجرای تعهدات در پروژه‌هایی که توسط هلدینگ‌ها و صندوق بازنشستگی کشوری ایجاد می‌شوند را بر عهده دارد.

او افزود: آنچه که وزیر محترم تصویب کرده و صندوق‌ها مصوب کرده‌اند باید اجرایی شود و طبق برنامه، مجری طرح باید زمان بندی را اعلام کند.

او ادامه داد: برخی موانع در اجرای پروژه‌ها خارج از اختیارات وزارتخانه است و تشریفات حقوقی دارد برای واگذاری زمین منطقه گردشگری حوضیان، زمین کشت و صنعت پنج هزار راسی و لاستیک سازی موضوع تامین ارز و اعلام تخصیص از سوی بانک مرکزی یک ضرورت بوده که بدون آن نمیتوان اقدامی کرد.

میرزایی اظهار کرد: اکنون شرکت‌های وجود دارند که وارداتی داشته، اما با موانع بسیاری روبرو شده اند و اجازه ورود کالا را ندارند حتی با تأمین ارز از منابع خودشان هم بانک مرکزی اجازه ترخیص نمیدهد که باید من موانع برطرف شود.

او گفت: ترجیح می‌دهیم که پروژه‌ها با کمترین تعلل به اتمام برسند تا بازدهی مناسب را در زمان مناسب داشته باشند.

میرزایی افزود: در قانون بودجه فرصتی وجود دارد که در مواردی که بانک‌های عامل می‌پذیرند، طرح‌هایی که بیش از ۴۰ درصد پیشرفت داشته باشند منابع آن‌ها را بانک‌های عامل و سازمان برنامه و بودجه تامین کند.

معاون اقتصادی تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: اکنون برای ۲۵ پروژه ورزشی توافقی با بانک‌های رفاه و تعاون صورت گرفته که ۲۰ درصد آن را سازمان برنامه و بودجه و مابقی آن را بانک عامل بپردازند.

میرزایی اظهار کرد: در این راستا همکاری خوبی صورت گرفته و امیدواریم مجتمع ورزشی کارگران شهرستان الیگودرز در این فهرست قرار گیرد.

او ادامه داد: برای بیمه قالیبافان و کارگران ساختمانی حق بیمه باید مشخص شود که چه کسی آن را پرداخت میکند چراکه سازمان‌های تامین اجتماعی با کسری‌های بزرگ مواجه هستند.

میرزایی گفت: امسال بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومن سازمان تامین اجتماعی کسری بودجه دارد که در این راستا باید حق بیمه مشخص شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۳°