اساس حل مشکلات اقتصادی و تورم، اصلاح ساختار بودجه است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:50 - جمعه 07 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۲۵۱۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷
رئیس مجلس با بیان اینکه اساس حل مشکلات اقتصادی و تورم، اصلاح ساختار بودجه است، تاکید کرد: مجلس یازدهم از سال 1400 اصلاح ساختار بودجه را آغاز می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه نظارت و پیگیری در سیستان و بلوچستان از مهمان نوازی گرم مردم سیستان و مدیران استان، استاندار و نماینده ولی فقیه و فرمانداران و  نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی استان تشکر کرد. 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما امروز دچار تورم در بخش قانون هستیم

آقای قالیباف تاکید کرد: اولویت مجلس شورای اسلامی رسیدگی به اجرای سریع و صحیح قوانین است.
 
 
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اساس حل مشکلات اقتصادی و تورم، اصلاح ساختار بودجه است.

آقای قالیباف در جلسه نهایی پیگیری و نظارت میدانی در سیستان و بلوچستان گفت: باید توجه به استان‌های محروم در بودجه‌ریزی افزایش یابد. رئیس مجلس گفت در بخش قانون، کمبود نداریم پس اولویت مجلس یازدهم، نظارت است.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس یازدهم مصمم است سال آینده اصلاح ساختار بودجه را آغاز کند. 
 
آقای قالیباف تاکید کرد: بنا به دستور رهبر معظم انقلاب اصلاح ساختار بودجه باید در سال 1400 در دستور دولت و مجلس قرار بگیرد و مجلس یازدهم مصصم به اصلاح ساختار بودجه است.
 
رئیس مجلس تاکید کرد: در سال آینده برنامه پنج ساله را با رویکردی متفاوت دنبال خواهیم کرد تا به ثبات اقتصادی برسیم.
 

او افزود: مردم خوزستان و سیستان و بلوچستان درشاخص‌هایی مثل آب و سلامت عقب‌ماندگی‌هایی دارند و این پذیرفتنی نیست.  موضوع آب شرب شهر‌ها و روستا‌های استان را نمی‌توانیم به برنامه هفتم واگذار کنیم.

آقای قالیباف با بیان اینکه هر گوشه از سیستان و بلوچستان پر از فرصت برای پیشرفت است، گفت: کشاورزی، معدن، ترانزیت، دریا و موضوعات دیگر از فرصت‌های ویژه استان برای پیشرفت هستند.

او افزود: مدیران اجرایی می‌دانند که بدون حضور عملیاتی، نمی‌توان انتظار داشت کار پیش برود بنابراین برنامه هفتم توسعه را با توجه به نیاز‌های محلی خواهیم نوشت و نیاز‌های ملی را هم درنظر خواهیم داشت.

رئیس  مجلس با بیان اینکه باید از آرزونویسی‌های غیرقابل اجرا در برنامه‌های توسعه پرهیز کنیم، گفت: ریشه همه مشکلات کشور، سوء مدیریت است نه تحریم.

آقای قالیباف گفت: با صد میلیارد دلار درآمد سالانه هم کسری بودجه داشتیم و حالا هم که کاهش درآمد داریم دچار همان مشکل هستیم.

او افزود: چشممان فقط به ردیف بودجه‌های دولتی نباشد؛ ظرفیت‌های مردمی و بخش خصوصی می‌تواند به رفع مشکلات مردم در این شرایط سخت کمک کند.

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۲°