منع عبور و مرور در ۵ کلانشهر در تعطیلات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:14 - چهارشنبه 30 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۲۵۲۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
وزیر بهداشت از اجرای منع عبور و مرور در ۵ کلانشهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه در ایام تعطیلی پیش ر‌و خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر سعید نمکی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به موج سوم کرونا و جهشی که این ویروس در سرعت انتشار و گرفتار کردن افراد داشت در جلسه دیروز از رئیس جمهور خواستیم که در تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه با توجه به تعطیلات پیش رو منع عبور و مروز ایجاد شود که رئیس جمهور نیز موافقت و به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین گفت: با توجه به جهش کرونا محدودیت‌ها افزایش می‌یابد.

دکتر نمکی افزود: ویروس کرونا دچار جهش‌هایی شده است که گرچه تاثیر این جهش در بیماری زایی هنوز مشخص نیست، اما در سرعت انتشار و گرفتار کردن افراد سرعت عمل بیشتری پیدا کرده است.

وی گفت: این زنگ خطری برای ما به حساب می‌آید و باید در فاصله گذاری‌های اجتماعی، استفاده بیشتر از ماسک، کاهش سفر‌ها و... تلاش بیشتری شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: ما با تشدید بیماری و با توجه به شرایط فعلی، جرائمی را برای جمعیتی که رعایت نمی‌کردند تعیین کردیم و امیدواریم اثر گذار باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: با توجه به موج سوم کرونا و جهشی که این ویروس در سرعت انتشار و گرفتار کردن افراد داشت در نشست دیروز از رئیس جمهور خواستیم که در تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه با توجه به تعطیلات پیش رو منع عبور و مرور و محدودیت در رفت و آمد ایجاد شود که رئیس جمهور نیز موافقت و به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ کرد.

دکتر نمکی با بیان اینکه در ۵ شهر مهم که میزان شیوع ویروس بالاست این کار را انجام می‌دهیم گفت: همچنین راهبرد‌هایی را تنظیم کرده ایم که در این راهبرد‌ها علاوه بر اعمال محدودیت‌های جدید در نقاط مختلف همکاری‌هایی با بسیج، سازمان‌های مردم نهاد و... که قبلا هم همکاری‌هایی داشتیم اتفاق می‌افتد و تصمیم داریم سخت گیری‌های جدید و اعمال محدودیت‌های بیشتر داشته باشیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۲۴°